BOOK

همانطوریکه می دانیم موارد زیادی هستند که از شخصی به شخص دیگر متفاوت است ولی در مقابل مواردی هم هست که  مشابه هستند  مثلا یک شبانه روز ۲۴ ساعت  است و برای همه اشخاص یکسان است  و برای کسی بیشتر از این نیست  اما مهم استفاده کردن از این ساعات است  که آیا از آن زمانها بخوبی استفاده کرده یا نه

اگه بخواهیم برای شروع کارهای مورد علاقمون دائم منتظر یه فرصت مناسب باشیم، یا یه اتفاق خاص ، مثلا تموم شدن مدرسه یا دانشگاه یا حتی خیلی دیر تر از این ها : بازنشسته شدن، باید بدونیم که هیچ وقت به اون کار ها نمیرسیم. یه آدم رنگی باید به خوبی بلد باشه که زمانش رو مدیریت کنه و از هر سن و دوره ای که توش هست، نهایت استفاده رو بکنه.

 

امروز میخواهیم کتابی در همین مورد بهتون معرفی کنیم. کتابی که پراز راه حل های مختصر و مفید برای حل مشکلاتی هست که هر کسی در زمینه مدیریت زمان داره. کافیه یه دور کتاب رو بخونین تا بتونین از بین ایده هایی که داره، روش مناسب خودتون رو برای مدیریت زمان و نظم بخشیدن به زندگیتون پیدا کنین.

بخشی از متن کتاب :

اگر وقتتان را بهتر مدیریت کنید میتوانید بیشتر از خودجوشی بهره مند شوید و فرصت های پیش بینی نشده را شناسایی کنید. گاهی بهترین ایده ها در زمان تفریح و بازی به ذهنمان میرسند. این مستلزم تعهد روان شناختی نیز هست. زمانی ما بالاترین بهره وری را داریم که از کاری که میکنیم لذت ببریم، از اینکه آنرا به خوبی انجام میدهیم اعتماد به نفس داشته باشیم، فرصت ها را غنیمت بشماریم و با این احساس که حالا باید کار دیگری را انجام دهیم از مسیرمان منحرف نشویم.

برنامه ریزی کنید که لذت ببرید :

لذت بخش ترین فعالیت ها را فهرست کنید.اگر در ماه گذشته لااقل در یکی از این فعالیت ها شرکت نکرده اید، وقتتان را طوری مدیریت کنید که بتوانید در فواصل منظم از چیز های بیشتری لذت ببرید.

با استرس و فشار بجنگید :

آنچه را تحت کنترلتان است بهتر مدیریت کنید. فشار هایی را که ناشی از آن است که باید کار بسیار زیادی را در مدت کم انجام دهید، مدیریت کنید.

مدیریت زمان به جای اینکه خلاقیت و لذت را خفه کند، در واقع میتواند  فرصت هایی برای این دو فراهم آورد.

 

مدیریت زمان

نویسنده : مارک مانسینی

مترجم : ابوذر کرمی

انتشارات : آوین