running-fast

 

هر چی سریع تر بدوید، برنامه ورزشیتان هم سریع تر تمام می شود! اما به دور از این باور عامیانه، بالا بردن سرعت در دویدن می تواند برای بدن فوایدی داشته باشد: طبق یک تحقیق جدید که در مجله the Journal of Orthopedic and Sports Physical Therapy منتشر شده است، دویدن با سرعت بیشتر در مقایسه با دویدن با سرعت کم ، می تواند فشار کلی روی زانوها را به مقدار 30 درصد کاهش دهد.

 

محققان برای انجام تحقیق، افرادی بین سنین 22 تا 42 سال را مورد بررسی قرار دادند، این افراد مسافت 1000 متر را با سرعت 5.1 ، 7.3 و 9.8 مایل در ساعت دویدند. محققان دریافتند که هرچقدر دونده ها سریع تر بدوند فشار بیشتری به زانوهایشان وارد می شود، اما با این حال، برای طی مسافت مورد نظر نسبت به سایرین زمان کمتری را طی کرده بودند. طبق نتیجه ی این بررسی، به طور کلی کسانی که سریعتر دویده بودند فشار کمتری به زانوهایشان وارد شده بود.

جاسپر پیترسون (هدایت کننده این تحقیق) می گوید:به نظر می رسد روش بهینه برای دویدن با وارد آمدن حداقل فشار و کاهش بار روی مفاصل زانو، افزایش سرعت است

پس در برنامه ورزشیتان، تعدادی از جلسات را با سرعت بدوید، تا هم دونده بهتری شود و هم از مفاصلتان محافظت شده و درد را تجربه نکنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.