weightloss
می توان گفت لاغر شدن  و رسیدن به سایز دلخواه بانوان بدون هیچ عارضه ای  ممکن نیست. شاید بتوانید با رژیم گرفتن به مقدار زیادی از وزن خود بکاهید،ولی یکی از عارضه هایی که با آن مواجه خواهید شد کوچک و شل شدن سینه ها است و این را خانمها دوست ندارند

توصیه ما این است که از رژیم های سرسخت و سریع اجتناب کنید. با وجود آنکه کم کردن هفته ای 5 کیلو از وزن، بسیار وسوسه کننده است اما در نظر بگیرید که آیا این نسبت کاهش وزن را در سینه هایتان می پسندید یا خیر.  اگر نمی پسندید در ادامه با ما همراه شوید.
برای رژیم گرفتن باید بخاطر بسپارید که می توانید بدون کاهش اندازه سینه، از وزن خود کاست. کافی است تعادلی میان دریافت مواد مغذی و مورد نیاز بدن و رژیم لاغری خود برقرار سازید. همچنین تغذیه مناسب به تنهایی در حفظ اندازه سینه ها کافی نیست و انرژی کافی برای حجیم کردن آن ها فراهم نمی کند.
با وجود آنکه بسیاری افراد معتقدند هیچ ارتباطی میان سینه و ماهیچه های سینه وجود ندارد، باید بپذیریم آنچه از سینه ها محافظت می کند عضله سینه ای است. در زمان رژیم باید با ورزش های مخصوص سینه، این عضلات را تقویت کنید و مواد مغذی و مورد نیاز را به بدن رسانده و خواب و استراحت به اندازه کافی داشته باشید. پس اگر می خواهید از افتادگی سینه ها جلوگیری کرده و حتی کمی آن را بزرگتر نشان دهید باید ورزش هایی انجام داده تا عضلات آن را تقویت کند
ورزشی بسیار موثر برای تقویت عضلات سینه ای
1. به حالت شنا قرار بگیرید. زانوها را بر زمین قرار دهید، دست ها را بیش از عرض شانه باز کرده و کمی جلوتر از بدنتان روی زمین قرار دهید. به مقابل نگاه کنید.
exercise

2. در حالیکه با خم کردن دست ها و به داخل کشیدن هوا به زمین نزدیک می شوید. در حالت دم، با خم کردن آرنج ها به بیرون، بالاتنه خود را به سمت زمین هل دهید.
exercise1* بجای تمرکز بر خم کردن دست ها، انرژی خود را بر قفسه سینه متمرکز کنید. برای هر حرکت 2 تا 3 ثانیه مکث کنید.
exercise2
3. در حالت بازدم بدن را به سمت بالا و به حالت اول هل دهید. این تمرین را سه مرتبه ده تایی تکرار کنید. (اگر برایتان دشوار است 5 بار نیز کافی است).
*هر چه دست ها را بیشتر باز کنید و هر چه بیشتر بتوانید دست ها را خم کرده و بازوها را به شانه ها نزدیکتر کنید، در تقویت سینه موثر تر است.
تمرین شنا برای تقویت عضلات شانه، سینه، بازوها و شکم بسیار موثر است. اما برای حجیم کردن سینه ها باید تمرکزتان را بر عضلات سینه قرار داده تا ماهیچه های آن را تقویت کنید.
در زمان رژیم برای پر کردن سینه ها به چه مواد غذایی نیاز دارید؟
ایزوفلاون (Isoflavone) در کمک به حفظ اندازه و یا افزایش سایز سینه ها بسیار موثر است. ایزوفلاون در هورمون زنانه استروژن نیز همین تاثیر را دارد. برخی افراد آن را یک استروژن طبیعی می دانند. این ماده برای سلامتی بسیار مفید است و یک ضد پیری طبیعی محسوب می شود.
هورمون زنانه استروژن باعث زیبایی پوست و پر شدن سینه ها می شود و چیزی است که ظاهری زیبا و زنانه به خانم ها می بخشد.
ایزوفلاون از پوکی استخوان جلوگیری کرده و یائسگی را به تعویق می اندازد و همچنین در پیشگیری از سرطان سینه بسیار موثر است و ظاهری جوان تر به زن ها می بخشد.
و اما چه غذاهایی بالاترین میزان ایزوفلاون را دارد؟
دانه های سویا و تمام محصولات این گیاه میزان قابل توجهی ایزوفلاون دارد که به طور طبیعی در حجم دادن سینه ها موثر است. موادی از جمله سس سویا، شیر سویا، توفو، پنیر لوبیا سرشار از ایزوفلاون است و به همین جهت تاثیر قابل توجهی در حجیم کردن سینه ها بدون انجام جراحی دارد.
ایزوفلاوین موجود در محصولات سویا به طور متوسط در هر 100 گرم به این مقدار است:
محصولات سویا                       میزان ایزوفلاوین (در هر 100 گرم)
دانه های سویا  ……………………….140.4 میلی گرم
سس سویا   ………………………….. 0.9  میلی گرم
میسو (خمیر سویا)……………………. 49.7 میلی گرم
شیر سویا ……………………………….24.8  میلی گرم
ناتو (غذایی حاصل از تخمیر سویا) ….. 73.5 میلی گرم
توفو  ……………………………………..20.3 میلی گرم
اما نکته آن که نباید در مصرف ایزوفلاون های سویا زیاده روی کرد!
روزانه مصرف 70 تا 75 میلی گرم از این محصولات برای بدن کافی است. مصرف این مواد بطور طبیعی مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر از مکمل های غذایی دیگر استفاده می کنید در استفاده از این مواد غذایی احتیاط کنید چرا که مصرف مقدار زیادی از آن موجب برهم ریختن سطح تعادل هورمون ها می شود.
منبع : www.bartarinha.ir