banana_peel

موز یکی از میوه هایی است که به دلیل  عطر و طعم خوبی که دارد طرفداران زیادی دارد   به راحتی قابل هضم است و مواد مغذی  خوبی دارد  اما آیا می دانستید که  موز کاربرد زیبایی در زیبایی دارد پس پوست موز را دور نریزید .جدیدا ثابت شده است که پوست موز منفعتهای زیادی برای انسان دارد. به طور کلی موز سرشار از مواد مفید شامل پتاسیوم، روی، آمینو اسید و انواع ویتامین هاست که سبب می شود  انسان سالم باشد

این بار موقع خوردن میوه قبل از اینکه پوست موز را دور بریزید، از سمت داخلی، آن را چند دقیقه روی پوستتان بمالید. عجیب به نظر می رسد اما پوست موز یک ماده چند منظوره مفید است. برای برق انداختن چرم، نقره و حتی ارزشمندترین دارایی زندگی ما، پوست، کاربرد دارد.

پوست موز نیز منبع غنی آنتی اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین است که بازسازی سلول ها را تشویق می کند و آن ها را برای مبارزه و مقاومت در برابر مشکلات پوستی آماده می سازد. می توانید از پوست موز برای تسکین پشه گزیدگی، التهاب و حساسیت پوست استفاده کنید. حتما از پوست های تازه استفاده کنید و دقت داشته باشید که از پوست موزهای غیر ارگانیک استفاده نکنید چون نباید مواد افزودنی درون آن ها با پوست تماس پیدا کنند. شاید مالیدن آن روی پوست کمی لزج و بد بو باشد اما باور کنید که کارساز است.

روشن کننده و از بین برنده خط های پوست:

ماده ای که بر اثر مالیدن سطح داخلی پوست موز روی پوست می نشیند مانند یک ماسک صورت قوی عمل می کند. عمل مالش آن روی صورت مانند یک لایه بردار است و موقع خشک شدن آلودگی و چربی را از پوست بیرون می کشد. ویتامین های موجود در آن پوست را تقویت و مرطوب می کنند در نتیجه صورتی تازه و شاداب به جا می گذارند.

روش استفاده: سطح داخل پوست موز را روی صورت خود بمالید تا رنگ آن قهوه ای و نازک شود سپس بگذارید تا روی پوست خشک شود. برای استفاده به عنوان ماده ضد پیری، بگذارید این ماسک نیم ساعت روی صورتتان بماند. در آخر آن را با آب گرم بشویید، با حوله نرم خشک کنید و مثل همیشه مرطوب کننده بزنید.

Banana-Peels

درمان آکنه:

موز درمانی عالی و طبیعی برای آکنه است چون ضد باکتری و دارای روی است که کمک می کند تا جوش های به وجود آمده ترمیم شوند و البته جوش جدیدی ظاهر نشود.

روش استفاده: مثل روش قبل استفاده می کنید اما این بار فقط روی قسمت هایی که جوش یا زخم دارد. دقت کنید که آرام بمالید زیرا نباید حساسیت و خارش بیشتری ایجاد کنید. بگذارید برای 5 تا 10 دقیقه روی پوست بماند بعد بشویید. اگر می خواهید حداکثر نتیجه را بگیرید، روزی چندبار این کار را تکرار کنید و در عرض یک هفته نتیجه را ببینید.

از بین بردن پف چشم:

خوردن موز به علت اینکه دارای پتاسیم است در از بین بردن پف چشم موثر است. همانطور که تا به حال حتما دیده اید، مانند استفاده از خیار روی چشم، پوست موز را هم روی مناطق پف کرده بگذارید.

روش استفاده: به آرامی پوست موز را روی پف زیر چشمتان بگذارید چون پوست این منطقه بسیار ظریف است. بعد از چند دقیقه با آب سرد چشمانتان را بشویید. اگر می خواهید شادابی بیشتری به پوست چشمتان بدهید، تکه ای از پوست موز را برای 15 دقیقه درون فریز بگذارید تا خنکی آن پوستتان را سر حال بیاورد.

منبع : nikoo.com