weight-loss

 رژیم گرفتن کار هر کسی نیست و خیلی مشکل است  سبک زندگی را تغییر دادن و پیروی از مجموعه ای از اصول  و قواعد خاص  تا  گرسنه ماندن و ضعف ناشی از آن، همه می‌‌توانند کار را برای شما مشکل کنند و سبب شوند که اضافه وزن داشته باشید و از خیر لاغر شدن بگذرید  علاوه بر این ها اکنون ببنیم ، چرا بعضی‌‌ها هیچ‌وقت چاق نمی شوند و همیشه در رژیم گرفتن موفق‌ هستند؟

اراده این آدم‌‌ها از شما قوی‌تر است یا اینکه از فرمول‌هایی استفاده می‌‌کنند که شما از آنها بی‌خبرید. شاید هر دو دلیل درست باشد اما ما تصور می‌‌کنیم اگر رژیمی را انتخاب کنید که با عادت‌‌ها و سبک‌زندگی‌تان سازگار باشد به احتمال بیشتری می‌‌توانید به پیروی از آن ادامه دهید. امتحانش مجانی است! اگر ناتمام ر‌ها کردن برنامه‌‌های غذایی مختلف شما را کلافه کرده، می‌‌توانید با کمک ما این رژیم را هم امتحان کنید.

اتکینز چه می‌‌کند؟

رژیم غذایی اتکینز یک رژیم کم کربوهیدرات است و هدف آن استفاده از گلیکوژن ذخیره در بدن است چون به ازای یک گرم گلیکوژن، سه گرم آب از بدن دفع می‌‌شود. بنابراین در طول پیروی از این رژیم غذایی آب زیادی از بدن دفع می‌‌شود. مرحله اول از این رژیم را مرحله القایی می‌‌گویند. در این مرحله  بدن وارد مرحله لیپولیز/کتوزیز می‌‌شود. در این مرحله چون کربوهیدرات کمی وارد بدن می‌‌شود، بدن به جای کربوهیدرات، چربی می‌سوزاند. این مرحله دو هفته زمان نیاز دارد .

کاهش وزن در فاز دو

در مرحله دوم به‌تدریج کربوهیدرات به برنامه غذایی اضافه می‌‌شود. این کار تا زمانی که فرد وزن از دست می‌‌دهد، ادامه دارد. در این مرحله به طور معمول روزانه پنج گرم کربوهیدرات به رژیم اضافه می‌‌شود. بسته به اینکه با چه سرعتی وزن کم می‌‌کنید و چطور به طرف وزن دلخواه خود می‌روید، ممکن است به طور طبیعی دو تا سه هفته یا یکی، دو ماه روی رژیم ادامه کاهش وزن باشید.

فاز سوم برای همه عمر

همچنان کربوهیدرات به برنامه غذایی افزوده می‌‌شود، ضمن آنکه سبزی‌‌ها نیز وارد رژیم می‌‌شوند. هدف، آن است که فرد بیشترین مقدار مصرفی کربوهیدرات روزانه را بدون کاهش یا افزایش وزن پیدا کند. آنچه شما در رژیم پیش نگهدارنده می‌‌آموزید، همانی است که در رژیم القایی و ادامه کاهش وزن یاد گرفته‌اید ولی در این مرحله روند کاهش وزن کندتر است. در این مرحله شما به برنامه غذایی تمام عمر عادت می‌‌کنید. افزایش کربوهیدرات به صورت تدریجی و خزنده، رژیم نگهدارنده را سالم و قابل اطمینان می‌‌کند.

اتکینز چه ایرادی دارد؟

مانند هر رژیمی، رژیم اتکینز نیز عوارضی دارد که باید به آنها توجه داشت. اغلب منتقدان معتقدند این رژیم دو عیب بزرگ دارد؛ اول اینکه پروتئین زیادی را وارد بدن می‌‌کند. در این حالت بار فراوانی به کلیه‌‌ها و کبد وارد می‌‌شود و دوم اینکه کربوهیدرات کافی به بدن نمی‌رساند و با ایجاد کتوزیز کلسیم استخوان‌ها خارج شده و می‌‌تواند زمینه بروز پوکی استخوان را فراهم کند. عوارض دیگری که می‌‌تواند در اثر پیروی از این روش کاهش وزن ایجاد شود عبارتند از: یبوست شدید، هموروئید، بدبویی نفس، ریزش مو، آزردگی کبد و عصبانیت شدید.

رژیم ستاره‌‌ها

رژیم اتکینز رژیمی است که طراحانش ادعا می‌‌کنند بدون گرسنگی می‌‌تواند اضافه وزن شما را از بین ببرد. سالیان سال است که این رژیم در سراسر دنیا جای خوبی برای خود پیدا کرده و افراد زیادی صد‌ها و شاید هزاران کیلوگرم از چربی‌های اضافه خود را با آن آب کرده‌اند.  در میان ستاره‌‌های سینما که همیشه باید مراقب سلامت خود باشند، رژیم اتکینز طرفداران خاص خود را دارد. از جمله این ستاره‌‌ها می‌‌توان به جنیفر آنیستون،‌ گری هالیول و رابین ویلیامز اشاره‌کرد.

جنیفر آنیستون

jenifer

او در دور‌ه‌ای از رژیم اتکینز استفاده کرده است. او می‌‌گوید علاقه زیادی به سس مایونز و ساندویچ داشته است اما مدتی از رژیم اتکینز پیروی کرده و توانسته عادات بد غذایی‌اش را کنار بگذارد.

رابین ویلیامز
rubin

یکی دیگر از ستارگان پیرو این رژیم رابین ویلیامز است. او می‌‌گوید بر اثر استفاده از دارو‌های ضدافسردگی دچار چاقی شده بود.  اما با رژیم اتکینز سعی در رسیدن به تناسب اندام داشته است.

کاترین زتا جونز
katrin

کاترین زتا جونز بعد از تولد فرزندش، دوباره با اندامی متناسب در جمع‌های هنری حاضر شد. البته این رژیم برای او همراه با ورزش بود و به همین  دلیل به او کمک کرد  خیلی سریع به وزن مناسب برسد.

بن افلک
ben

برای شما هم راز خوش‌تیپی بن افلک سوال است. ما به این سوال پاسخ می‌‌دهیم. او یکی دیگر از پیروان رژیم اتکینز است. او با کمک این رژیم در فیلم PEARL HARBOR توانست خوش بدرخشد.
list

منبع : مجله سیب سبز