ph-balance-main

زمانی که صحبت از سطح PH بدن میکنیم منظور اینست که   بدن نیاز به یک PH  خاصی دارد.سطح pH اندازه گیری شده در یک مقیاس از صفر تا 14 است، که در آن صفر بسیار اسیدی، 7 خنثی و 14 بسیار قلیایی است.PH خون در بدن انسان باید در یک سطح کمی قلیایی  باقی  بماند. در علاوه بر این حفظ PH خون، برخی از مایعات دیگر بدن  در سطوح مختلف از pH  سالم حفظ شده است. این سطوح pH در سراسر بدن  حفظ میشود

استفاده روزانه از ماسكي كه دستور تهيه آن در زير آورده شده است، سبب مي شود پوست صورت شما حالت طبيعي و اسيدي مناسبي خواهد داشت و بدون شك پوستي عاري از لكه هاي ناصاف و شفاف خواهيد داشت. زيبايي افراد در گرو داشتن پوستي سالم و زيبا است. مراقبتهاي روزانه پوست و زيبايي از جمله كارهايي است كه مي بايست بصورت دائمي انجام شود.

پوست و موي انسان داراي سطح اسيدي مي باشند كه سبب حفاظت آنها در برابر باكتر هاي مضر و بيماريهاي مختلف مي شود. اسيد پوست بايد طوري باشد كه حالت موازنه در پوست برقرار كند.

همیشه باید PH پوست را بین 2 تا 4 نگه داشت. حداکثر این مقدار می تواند 5 یا 6 باشد و نبیاد از این مقدار بالاتر برود.

دستورالعمل هایی برای ثابت نگه داشتن PH پوست صورت و شاداب کردن آن:

   1-سركه سفيد يا سركه سيب را به نسبت 1 به 8 با آب مقطر يا آب جوشيده سر شده اضافه نماييد. اين محلول را هر بار پس از شستن صورت با پنبه به صورت خود بماليد.

   2-آب ليموي تازه يا آب نارنج تازه را سه برابر رقيق نموده و به صورت خود بماليد. اين كار را مي توان با ميوه هاي تازه ترش و ماست ترش نيز انجام داد.

   3-شير مانده و ترش شده را به پوست صورت خود بماليد. این کار برای تنظیم PH بسیار موثر می باشد.

نكته 1 : انگور، كاهو، ليمو اماني، ليمو شيرين و سيب نيز خاصيت اسيدي دارد و مي تواند PH پوست را تنظیم نماید.

نكته 2 : اگر پوست خيلي چربي داريد مي توانيد از ليمو اماني استفاده نماييد.

نكته 3: اگر پوست شما حساس است و با استفاده از ميوه هاي ترش تحريك مي شود، مي توانيد آنها را با كمي عسل مخلوط كنيد. اين نوع ماسك زيبايي لازم است يك ربع روي پوست بماند.

منبع- پوست نیوز