summer-sport-tabestan

 

ورزش کردن در تابستان

گرمای تابستان و تعریق بیش از حد ناشی از آن ، بهترین بهانه برای ورزش نکردن و برگشت اضافه وزنی است که به سختی و با تلاش و ورزش زیاد آن را کم کرده بودید.

به این ترتیب، نکات و اقدامات احتیاطی وجود دارد که باعث می شود تابستان زمان خوبی برای ورزش کردن باشد. طبق گفته برخی کارشناسان، کم آبی و گرما با بیماری ها مرتبط بوده و باید از آنها دور شد، اما ورزش کردن در گرما با انجام نکاتی خاص می توان جالب و لذت بخش باشد.

 

کارشناسان می گویند که بهترین زمان برای ورزش کردن در تابستان صبح زود یا شب (زمانی که گرما به پایین ترین حد خود میرسد) است. یک تحقیق آلمانی نشان داد که گرم کردن بدن قبل از ورزش در تابستان ، خیلی اثرگذار بوده و دوش گرفتن قبل از ورزش ایده چندان بدی نیست.

پوشیدن لباس مناسب هم از جمله اقدامات مهم است. پوشیدن لباس های گشاده همیشه ایده خوبی است و می توانید از مواد جاذب عرق هم استفاده کنید.

اگر می خواهید بیرون از خانه ورزش کنید، حتما جایی بروید که سایه باشد.

اگر برنامه روزانه شما باعث می شود که زیر آفتاب سوزان ورزش کنید، پس وقت آن است تا برنامه ریزی جدید انجام دهید. یک ایده خوب دیگر این است که پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری را در مسیر های شنی یا خاکی انجام دهید، چون مسیرهای آسفالت و بتن باعث انعکاس اشعه های خورشید می شوند.

کسانی که در نزدیکی رودخانه یا دریا زندگی می کنند می توانند در طول روزهای تابستان از نسیم خنکی که می وزد نهایت استفاده را ببرند.

درست قبل از شروع ورزش، کمی روغن اکالیپتوس یا چند قطره نعناع روی کمر، گردن و شقیقه بزنید تا اثر خنک کننده ای برای شما فراهم کند. این روغن ها مسیر بینی را هم باز کرده و باعث می شوند راحت تر در هوای مرطوب نفس بکشید.

یکی از مهمترین مسائلی که باید به خاطر داشته باشید این است که نوشیدنی های کافئین دار، ادرار آور بوده و مایعات را از بدن خارج می کنند، پس از نوشیدن آنها قبل و بعد از ورزش خودداری کنید.

مقدار زیادی آب بنوشید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.