skin21

 

مراقبت های شبانه برای داشتن پوست سالم خیلی مهم هستن، اما اینها به این منظور نیست که شما هر شب باید همه ی این کارها رو انجام بدید. هر پوستی به نحوی منحصر به فرده، بنابراین محصولاتی که هر کسی باید استفاده کنه ممکنه با دیگری فرق بکنه. پوست خودتون رو بشناسید و روش خودتون رو پیدا کنید.

همه میدونیم که برنامه  مراقبت از زیبایی پوست چقدر مهمه، و از مهم تر برنامه اییه که شب ها برای پوستمون انجام میدیم، چون اون موقع زمانیه که سلول ها خودشون رو تعمیر و ترمیم می کنند. خواب یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی سلامتی پوسته، پس بهتره به اندازه  کافی به برنامه  خواب و در نتیجه سلامتی خودمون اهمیت بدیم. اینجا با ۹ تا محصولی که برای مراقبت شبانه برای پوستتون لازم دارید، آشنا بشید!

 

1)شوینده:

اولین مرحله  برنامه  شبانه تون باید شستن صورتتون باشه. هر چی آرایش و کثیفی رو صورتتون هست رو با یه شوینده غیر صابونی صورت بشویید. با آرایش به خواب رفتن میتونه باعث پیر شدن پوستتون بشه، و جلوی منفذها رو ببنده، که در نهایت منجر به جوش زدن میشه. همیشه از یک شوینده ملایم استفاده کنید که مناسب با نوع پوستتون باشه، و آخر هر روز صورتتون رو باهاش بشویید.

 

2)پاک کننده  آرایش چشم:

اینکه از یک پاک کننده  آرایش چشم به طور مجزا استفاده کنید، به خودتون بستگی داره. اگه آرایش سبکی دارید و استفاده از شوینده به تنهایی براتون کافیه، پس بهش فکر نکنید. اما اگه غیر از اینه، برای پاک کردن ریمل، سایه و خط چشم، معمولا احتیاج به کمک پیدا می کنیم. حتما مطمئن بشید که همه ی آثار آرایش چشمتون پاک شده، تا بعدا دچار التهاب و عفونت نشید.

 

3)تونر:

استفاده از تونر برای همه لازم نیست. بعضی از خانم ها پوست خیلی خوبی دارن و اصلا به تونر احتیاجی ندارن. اما گنجوندنش توی برنامه  مراقبت از پوست شبانه تون میتونه کلی نفع داشته باشه. هدف تونر در واقع پاکسازیه، اما کارهای زیاد دیگه ای هم انجام میده، مثل مرطوب کردن، تعادل pH، طراوت بخشیدن به پوست، منقبض کردن منفذ های پوست، و حفاظت از پوست در برابر مواد معدنی و کلر موجود در آب شهری!

 

4)سرم:

یکی دیگه از محصولاتی که توی برنامه ی شبانه کمکتون می کنه، سرمه. سرم ها در حالت ژل مانند تولید میشن و حاوی غلظت بالایی از مواد فعال مثل مواد ضد چروک، درخشان کننده، و مرطوب کننده هستند. بهترین موقع استفاده از سرم وقتیه که پوستتون هنوز کمی نم داره. پس میتونید بعد از شستشوی صورتتون ازش استفاده کنید تا همه  مواد مورد نیازش جذب پوستتون بشه.

 

5)مرطوب کننده:

بعد از اینکه از سرم استفاده کردید، نوبت می رسه به مرطوب کننده. فرقی نمی کنه که چه نوع پوستی دارید، در هر صورت کرم مرطوب کننده براتون یک مرحله  اجباریه. همونطور که قبل تر هم اشاره کردیم، شب موقعیه که پوست خودش رو بازسازی می کنه، به همین دلیل کرم های مرطوب کننده  شبانه به منظور ترمیم و مرطوب کردن زیاد درست میشن.

 

6)کرم دور چشم:

بعضی ها ترجیح میدن فقط از کرم مرطوب کننده استفاده کنند و کرم دور چشم نداشته باشند. هیچ مشکلی نداره، بعضی خانم ها از نعمت پوست شفاف و بدون مشکل برخوردارند که فقط به ابتدایی ترین مراقبت ها احتیاج داره. اما اگه پف و سیاهی دور چشم ها و چین و چروک هایی که هر روز بیشتر میشن شما رو درگیر خودشون کردن، بهتره از یک کرم دور چشم مجزا برای تقویت پوست دور چشمتون استفاده کنید.

 

7)کرم های جوش:

اگه هر از گاهی پوستتون با زدن جوش های عجیب و غریب متعجبتون می کنه، میتونید از کرم های مخصوص جوش (که فقط روی ناحیه ی جوش زده میشن) استفاده کنید. این کرم ها رو باید قبل از زدن سرم یا هر نوع مرطوب کننده ای استفاده کنید. در غیر این صورت، نتیجه ی چندانی نخواهید گرفت.

 

8)مرطوب کننده  لب:

اگه لب هاتون کمی خشک و خشن شدن، میتونید به وسیله ی اسکراب مخصوص لب ازش لایه برداری کنید. یک کار دیگه که میشه انجام داد اینه که یک پارچه  نرم و مرطوب رو به آرامی روی لب هاتون بکشید. بعد از این کار مرطوب کننده لب رو بزنید تا لب های نرم تری داشته باشید.

 

9)کرم بدن:

آخرین چیزی که نباید یادتون بره اینه که کمی رطوبت هم به بقیه ی اعضای بدنتون، از جمله دست ها و پاها برسونید. همچنین، میتونید از کرم های مخصوص پا یا دست برای هر قسمت استفاده کنید، اما یک کرم معمولی بدن هم کارتون رو راه میندازه!

 

منبع- رنگی رنگی