cream

کرم روز برای جلوگیری از پوست در نور خورشید مفید است. کرم روز همچنین به مرطوب کردن پوست کمک می کند .در طول روز پوست  تحت استرس زیادی است.  پوست در برابرهزاران آفات زیست محیطی، از جمله خورشید، باد، آلاینده و دود سیگار قرار دارد

خیلی ها به شیوه های مختلفی از پوستشون مراقبت می کنن. بعضی از خانم ها فقط یک بار در طول روز صورتشون رو با شوینده می شورن و یک بار هم از کرم مرطوب کننده استفاده می کنن. بعضی از خانم ها هم هستن که انواع و اقسام کرم های شب و روز و دور چشم و ضد آفتاب و… رو روی میزشون ردیف می کنن و زمان بندی خاصی برای استفاده ازشون تعریف می کنن. میخوایم ببینیم کرم روز و کرم شب واقعا با هم چه تفاوتی دارن و آیا واقعا لازمه که هر دو رو داشت، یا اینکه میشه از یه کرم برای هم شب و هم روز استفاده کرد و اینها همه نقشه ایه برای اینکه آدمها پول بیشتری برای خرید این لوازم خرج کنن؟

کرم روز

موقع روز، صورت در برابر اشعه های UV که از خورشید می تابه  میشه، آلودگی هوا زیاده، استرس های محیطی که توش هستیم بالاست، و ممکنه آرایش روی صورتمون باشه. بنابراین کرم های روز در درجه اول با هدف محافظت و نگهداری درست میشن. یعنی حاوی SPF برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، و چروک زودرس، آنتی اکسیدان، و مدای مثل کافئین هستن که باعث میشه پوست پر انرژی و سفت به نظر بیاد. کرم های روز معمولا به این منظور ساخته میشن که زیر آرایش صورت قرار بگیرن، به خاطر همین توی فرمولشون چربی کمتری دارن و به راحتی جذب صورت میشن تا صورتتون در طول روز بتونه نفس بکشه. در واقع صورتتون رو برای یه آرایش تمیز و بدون چربی حاضر می کنن.

کرم شب

شب وقتیه که پوست یه لیفتینگ درست و حسابی برای خودش انجام میده. موقعی که پوست، مثل بقیه ی اعضای بدن، شروع می کنه به باز سازی و ترمیم خودش میگذرونه، در حالی که ما خوابیم. به خاطر همین کرم های شب روی رطوبت و ترمیم پوست متمرکز هستن. این کرم ها جوری درست شدن که توی یه پروسه ی زمانی ظولانی جذب صورت بشن، چون دیگه هیچ خطری مثل نور آفتاب پوست رو تهدید نمی کنه و نیازی به جذب پر سرعت نیست. همچنین این کرم ها حاوی بالاترین مقدار مواد ضد چروک هستن، که موقع شب – وقتی که انواع کرم های ضد آفتاب دیگه مزاحمشون نیست – میتونن به راحتی کار خودشون رو انجام بدن.

چرا بهتره که از جفتشون استفاده کنیم؟

می بینید که کلی تفاوت بین کرم های روز و شب وجود داره. حالا استفاده از کرم شب در طول روز فاجعه به بار میاره؟ معلومه که نه! بدترین تاثیری که میتونه بذاره اینه که پوستتون یه کم چرب تر از معمول میشه و از نور خورشید محافظت نمیشه. از اون طرف، استفاده از کرم روز در طول شب میتونه باعث بشه مواد ضد چروک و چربی کمتری به پوستتون برسه.

در نهایت این انتخاب که از یه کرم همه کاره استفاده کنیم، یا دو تا کرم روز و شب، دست خودتونه. کلی آدم هستن که با این دو تا شیوه دارن از پوستشون محافظت می کنن. چیزی که مهمه اینه بدونید باید پوستتون همیشه از خورشید محافظت بشه، و رطوبت کافی داشته باشه.

منبع- رنگی رنگی