shutterstock_141295042-610x390

 

پاییز زمان واکسن آنفولانزا است . اگر  مبتلا به دیابت هستید سه برابر بیشتر احتمال دارد تا  بخاطر آنفولانزا در  بیمارستان بستری شوید و سه برابر بیشتر از دیگران  آنفولانزا  تاثیرات جبران ناپذیری میگذارد که منجر به مرگ می شود  . آنفولانزا با سطوح قند خون ارتباط دارد. بنابراین دیابتیها برای  جلوگیری از آنفولانزا حتما باید واکسن بزننداوایل فصل پاییز زمان مناسبی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا است و البته اهمیت تزریق این واکسن برای مبتلایان به دیابت بسیار بیشتر است.

 

پزشکان در مورد اهمیت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد دیابتی تاکید دارند: در صورتی که دیابت دارید و به آنفلوآنزا نیز مبتلا مبتلا می‌شوید، سطح گلوکز خون افزایش می‌یابد و مدت زمان بهبودی فرد طولانی‌تر می‌شود.

 

همچنین آمار نشان می‌دهد که بیماران دیابتی در مقایسه با افراد سالم سه برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از آنفلوآنزا و ذات‌الریه هستند.

 

علاوه بر این، پزشکان به بیماران دیابتی توصیه می‌کنند که اگر پس از تزریق واکسن آنفلوآنزا باز هم به این بیماری مبتلا شدید، تزریق مجدد واکسن می‌تواند خطر تشدید بیماری‌های دستگاه تنفسی را کاهش دهد.

 

از جمله اقدامات دیگری که به غیر از تزریق واکسن از دفعات ابتلا به آنفلوآنزا در فصل سرما و میزان شیوع ویروس این بیماری می‌کاهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

– پس از سرفه و عطسه کردن دستان خود را با آب و صابون بشویید.

 

– از لمس کردن چشم‌ها، بینی و دهان در زمان بیماری خودداری کنید.

 

– هنگام سرفه یا عطسه کردن بینی و دهان خود را با یک دستمال بپوشانید.

 

– در طول مدت بیماری سعی کنید با افراد کمتری ارتباط داشته باشید.

منبع- سلامت نیوز