skin_allergy

سرخی پوست، بثورات،  سوزش، التهاب  و عوض شدن رنگ؛ از نشانه های حساسیت پوستی هستند. حساسیت می تواند هر بخش از بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

لوازم آرایشی و غذاهای خاص (مانند آجیل) شایع ترین علل آلرژی پوستی هستند.

در حالی که یک متخصص پوست داروهای آنتی بیوتیک و کرم را برای درمان آلرژی تجویز می کند، شما می توانید از داروهای طبیعی ساده برای درمان آلرژی استفاده کنید. این داروها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

۱) روغن زیتون

روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی، که سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان هاست. برای جلوگیری از خارش کمی عسل را در یک کاسه روغن زیتون مخلوط و بر روی قسمتی از بدن خود که دچار آلرژی شده است بمالید.

 

۲) آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خاصیت ضد التهابی، ضد باکتری و ضد قارچ است که به طور شگفتی برای پوست موثر است. استفاده منظم از آلوئه ورا در درمان و کاهش قرمزی پوست پیشنهاد می شود.

ژل آلوئه ورای تازه از برگ گیاه را خارج کنید و به محل آسیب دیده پوست بمالید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه بر روی پوست بماند و سپس با آب ساده شستشو دهید. این عمل را ۳ بار در روز تکرار کنید تا از شر آلرژی پوست به طور کامل خلاص شوید.

 

۳) تکه های یخ

خارش و تورم از ناراحت کننده ترین علائم آلرژی پوستی هستند. شاید بهترین راه برای مدیریت این ناراحتی استفاده از کمپرس یخ بر روی منطقه آسیب دیده باشد.

۳ الی ۴ تکه یخ را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و سپس آن را روی محل آسیب دیده پوست بگذارید. برای تسریع در ترمیم پوست، این عمل را ۳ الی ۴ بار تکرار کنید.

۴) برگ نعناع (Pudina)

از برگ نعناع می توان برای کاهش تورم و تسکین سوزش استفاده کرد. بهترین راه برای استفاده از برگ نعناع به این صورت است که برگ های تازه آن را بصورت خمیر درآورید و سپس به محل مورد نظر بمالید و پس از ۳۰ دقیقه آن را آبکشی کنید.

lemon

۵) لیمو

لیمو سرشار از ویتامین C و دارای خاصیت سفید کنندگی است، به همین دلیل است که از لیمو بعنوان یکی از بهترین داروهای طبیعی برای مشکلات پوستی نام برده می شود.

به سادگی آب ِ لیمو را استخراج کنید و به منطقه آسیب دیده بمالید و اجازه دهید خشک شود. در ابتدا ممکن است کمی سوختگی در پوست ایجاد کند، اما به سرعت خارش را التیام می بخشد. سپس محل آسیب دیده را شستشو دهید.

aaple_cider_vinegar

۶) سرکه سیب

سرکه سیب، خارش را آرام و با اسید استیکی که داراست با باکتری هایی که سبب آلرژی می شوند مبارزه می کند.

به سادگی یه توپ پنبه ای را در سرکه فرو کنید و سپس آن را به مدت ۱۰ دقیقه به محل آسیب دیده پوست بمالید.

این روش را در روز سه بار تکرار کنید تا از شر جوش های پوستی خلاص شوید.

 

۷) جوش شیرین

جوش شیرین روند درمان آلرژی را تسریع می بخشد. به یک لیوان آب، مقدار کمی جوش شیرین اضافه کنید و خوب مخلوط کنید، سپس به مدت ۱۵ دقیقه این مخلوط را بر روی محل آسیب دیده قرار دهید. این کار را روزانه تکرار کنید.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که به روغن نارگیل مقداری جوش شیرین اضافه کنید و به برای ۵ دقیقه به پوست آسیب دیده بمالید. این کار را می توانید دو بار در روز انجام دهید.

منبع : persianteb.com