reasons-to-stop-drinking-alcohol

همه چیز، زمانی که در حد اعتدال مصرف شود خوب و لذت بخش است ، اما هنگامی که تبدیل به یک عادت شود ، شما به آنها معتاد  میشود و خلاص شدن از شر این اعتیاد بسیار سخت است . الکل یکی از این اعتیاد است. در این بخش برخی از جنبه های منفی  مصرف الکل  را بیان میکنیم
1- برای قلب  مضر است

الکل باعث می شود خون  در نقاط مختلف بدن لخته شود . هنگامی که این لخته ها به سمت قلب جریان پیدا میکند ، بلافاصله می تواند به قلب آسیب رسانده و  کشنده باشد و یا باعث ایست ناگهانی قلب می شود. علاوه بر آن به  اعصاب و شریانها ملحق شده قلب را تحت تاثیر قرارمیدهد و ، باعث مرگ زودرس می شود
2- باعث از دست دادن حافظه و دیگر مشکلات عصبی شود

مغز انسان  را کوچک میکند  . هنگامی که یک شخص به طور منظم شروع به نوشیدن الکل میکند  برخی از سلول های مهم  عصب مغز کوچک میشوند، در نتیجه باعث  از دست دادن حافظه دراز مدت می شود . همچنین به  سلول های مغزی خاصی  آسیب می رساند  که انجام کارهای عادی مانند غذا خوردن، راه رفتن و غیره را نمیتواند انجام دهد .درمان این بیماری  نیز بسیار مشکل است. این بیماری زوال عقل نامیده می شود .
3-  فشار خون را بالا می برد

الکل هنگامی که به طور منظم خورده شود  می تواند کارکرد سیستم عصبی را مختل کند و در نتیجه فشار خون بالا می رود و باعث مشکلات در قلب و کلیه می شود . افزایش ناگهانی فشار خون نیز می تواند گاهی اوقات منجر به مرگ شود .
4 –  منجر به سرطان و بیماری های دیگر میشود

زنانی که مبتلا به سرطان پستان و انواع دیگر سرطان هستند  در نتیجه مصرف بیش از حد الکل است. چون بدن ضعیف می شود و سلول های سالم در برابر سلول های سرطانی مبارزه نمیکنند . و وقتی بدن ضعیف شد انسان میتواند به هر بیماری مبتلا شود.

5-  باعث کم آبی شدید بدن می شود

الکل  آب اندام ها را میگیرد . افرادی که بیش از حد  آب مینوشند آنها نیز آب کمتری در بدن دارند  کم آبی بر بزرگترین ارگان بدن یعنی پوست  بیشتر تاثیر میگذارد، در نهایت منجر به عفونت های پوستی و بیماری های دیگر پوستی می شود . اگر کسی  در طول روز زیاد آب ننوشد آب بدنش بطور کامل از بین می رود و حالت کما به او دست میدهد
6- افزایش وزن

در هنگام   شروع به مصرف الکل  ، وزن خود را مشاهده کنید. الکل  وزن  را فوق العاده افزایش می دهد. بسیارپر کالری و بدون مواد مغذی است .  مصرف بیش از حد الکل اجازه نمی دهد که بدن  مواد غذایی سالم  را دریافت کند، در نتیجه بدن  ضعیف می شود.
7- مانع تفکرمی شود

الکل بر مغز بسیار تاثیر بدی میگذارد . اگر زیاد الکل بنوشید قدرت تکلم و صحبت کردن شما ضعیف می شود و خیلی زود افسرده می شوید.

منبع-http://www.hidoctor.ir

این مطلب اختصاصی بوده و استفاده از آن در نشریات و سایت ها فقط با ذکر منبع و آدرس سایت مجاز می باشد