headache_1

سردرد می تواند پیامد مسموم شدن از مواد گوناگون، گرسنگی، عفونت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا از غذا و یا نوشابه خیلی سرد باشد. علل جدی سردرد، مانند غده مغزی بسیار کم هستند و شما باید سریعاً علل عمومی این بیماری آزار دهنده را تشخیص داده، درمان کنید. سردردهای مسمومیت شامل خماری و سردردمربوط به پیامد داروها و مواد شیمیایی یا آلودگیهایی که شما به طور ویژه ای نسبت به آنها حساسیت دارید می باشد. سردردهای غذایی و ورزشی ممکن است مربوط به رهایی از مسمومیت باقی مانده از سوخت چربی بدن باشد .

یافتن علت سردرد طول می کشد، اما مراحلی وجود دارد که شما با صرف زمان کمتر موفق به کاهش ناراحتی خود می شوید. کاری که قبلا انجام می دادید، بهتر است؛ اگر شما می دانید که الکل زیاد یا دود یا سایر مواد شیمیایی باعث سردرد شما است و با مصرفشان سردرد شما شروع می شود برای درمان آن به اقداماتی دست بزنید

نیم ساعت از وقت خود را به فعالیت بدنی شدید مانند حرکات ریتمیک و راه رفتن سریع اختصاص دهید؛ این کار را تا زمانی که نفس شما تند می شود تا مدت زمانی پس از گرم شدن ادامه دهید.

فعالیت و تنفس عمیق، سطح اکسیژن را در دستگاه شما اضافه خواهد کرد، کار کبد شما را بالا خواهد برد، به طوری که می تواند در ارتباط با سموم به شکل مؤثری عمل کند. حالت خماری اغلب می تواند به طور کامل از این طریق زایل شود تا آنجا که می توانید آب خالص یا آب میوه بنوشید. در صورتی که چیزی بخورید امکان بهبودی سریعتر وجود دارد. تخم مرغ، بخصوص خوب است، و نیاز نیست، عادتتان را دنبال کنید که آنرا به شکل خام بخورید غذاهای شیرین و مطلوب شما مانند سوپ جو و ماست اغلب کمک می کند.

اگر رژیم غذایی و تمرین ورزشی موجب سردرد می شود، آن را تصحیح کنید و رژیم مسموم را به آنهایی که در کتاب (رهایی از چربی برای همیشه) آمده، تغییر دهید.

سایر مواردی که می تواند موجب سردرد شود شامل : چاشنیهای افزوده شده به غذا است که اعتیاد به  ( monosodiun glutamate MSG) را باعث می شود. غذاهای چینی و غذاهای ساخته شده مخصوصاً آنهایی که سرشار از این موادند، در صورتی که از این غذاها (چینی با چاشنی زیاد) یا غذاهای هله هوله یا غذاهای آماده مصرف می کنید شما می توانید مشکل خودتان را با تغییر غذاهای غیر ساختگی به غذاهای کامل مرتفع سازید

سردرد می تواند ناشی از علائم آلرژی غذایی باشد. شما شاید به این نتیجه رسیده باشید که سردردتان ناشی از غذا یا غذای دخاصی باشد. این اتفاق هنگامی بروز می کند که بدن شما در مقابل غذاهایی که مسموم کننده است، واکنش نشان می دهد. بهترین راه مبارزه با این مشکل آن است که شما غذایی را مشخص و حذف کنید (به بخش 18-8 مراجعه کنید).

یکی دیگر از علل سردرد، می تواند کم شدن آب بدن باشد، مخصوصاً وقتی که تحت فشار هستید. اگر سردرد اغلب در اثنای مسافرتها یا گردشهای روزانه در اطراف شهر بروز می کند حتماً به میزان نوشیدن آب خود بیافزائید. یک بطری آب معدنی خریداری کنید و مقدار زیادی از آن را بیاشامید. اگر به یک فنجان قهوه سنگین احتیاج دارید تا تعادل آب بدن تان را تنظیم کنید می توانید آن را به همراه آب بنوشید. ممکن است متوجه شوید که این کار برای از بین بردن سردردتان خوب باشد.