bored-woman-667x444
با این راهکارهای مفید که ورزش یکی از آنان به شمار می آید می توانید به راحتی بر بی حوصلگی تان پیروز شوید.

شکی نیست که ورزش کردن به صورت مرتب، ثمرات جسمی بسیاری در پی دارد. این امر توسط متخصصان سلامت، سازمانهای بهداشتی و دولتها به عنوان بخش اساسی داشتن یک زندگی سالم توصیه می‌شود. اما تناسب جسمی، تنها ثمرۀ ورزش کردن نیست.
 علاوه بر افزیش قدرت جسمی، کم شدن خطر ابتلا بسیاری از بیماری‌ها، و کاهش وزن، انجام مرتب ورزش به سلامت روان شما نیز کمک می‌کند. پژوهش‌ها در موضوع ارتباط ورزش کردن با سلامت روان در حال افزایش است، و در حال حاضر به بیمارانی که از افسردگی، اضطراب و سایر نارسایی‌های سلامت روان رنج می‌برند، توصیه می‌شود که ورزش کنند.

حتی کسانی هم که سالم هستند نیز با ورزش کردن می‌توانند منافع بسیاری را عاید خود کنند. اگر به دنبال جهشی در خلاقیت خود هستید یا می‌خواهید که بر بی‌حالی و بی‌حوصلگی خود غلبه کنید، ورزش می‌تواند راهکاری عالی باشد. ما پژوهش‌ها مختلف را بررسی کرده‌ایم، و راههای زیر را که ورزش می‌تواند بر سلامت روانتان تاثیرگذار باشد را یافته‌ایم.

ورزش حوصلۀ‌تان را جا می‌آورد
کسانی که مرتب ورزش می‌کنند، از جهشی که در انرژی و خلقیاتشان پس از فعالیت ورزشی به آنها دست می‌دهند (و بعضاً به آن “نشئگی دوندگان” نیز گفته می‌شود) اطلاع دارند. اگرچه محققان بر سر منشا این جهش یکصدا نیستند، اما متخصصان سلامت ورزش کردن را به عنوان راهی برای بهبود روحیه توصیه می‌کنند.

ورزش، مغز را هوشیار نگاه می‌دارد
وقتی که در کاری گیر کرده‌اید یا بر سر گرفتن تصمیمی مرددید، یکی از بهترین روشها برای حل مشکل ورزش کردن است. بسیاری از پژوهش‌ها نشان داده‌اند که ورزش کردن، تقریباً بلافاصله موجب بهبود عملکرد مغز شده و نتایج مثبت آن در طولانی مدت می‌تواند تغییرات بزرگی را در زندگی فرد رقم بزند. تحقیقی که توسط دانشکدۀ پزشکی هاروارد انجام شده، ورزش کردن را راهی برای بهبود در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و یادگیری اطلاعات جدید معرفی کرده است.

حفظ عملکرد شناختی در طولانی مدت
تحقیقات علمی نشان می‌دهند که فعالیت جسمی منظم می‌تواند به شما کمک کند تا با وجود بالا رفتن سن، همچنان مهارتهای تفکر، یادگیری و قضاوت را در خود حفظ کنید. همچنین ورزش کردن روشی برای بهبود حافظه و سلامت مغز در افراد مسن است. در عصری که بیماری آلزایمر به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده، محققان ورزش را روشی برای پیشگیری از این بیماری نیز می‌دانند. افراد مسن بهتر است بدانند که برای شروع به ورزش هرگز دیر نیست و پژوهشها نشان داده‌اند که هر زمان ورزش کردن را شروع کنید می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

ورزش و بهبود عملکرد حافظه
حافظه از دبستان تا بزرگسالی همواره بخش مهمی از زندگی است و پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ورزش می‌تواند به بهبود قابلیت ما در به یادآوردن مسائل کمک کند.

ورزش و خلاقیت
اگر در تفکر خلاق دچار مشکل هستید، یک جلسه دویدن شدید یا تمرین قدرتی می‌تواند راه گریزی از بن بست خلاقیتی‌تان باشد. چندین تحقیق در این موضوع نشان داده‌اند که فعالیت جسمی تا چند ساعت پس از ورزش، به بهبود تفکر خلاق منجر می‌شود. این چند ساعت می‌تواند برای حل مشکلی که برایش به خلاقیتتان نیاز دارید، کمک بسیاری بکند

فرادید