nutrient

در برابر گرفتاری ها و دشواری هایی که در یک تغذیه مناسب وجود دارد چه باید کرد؟ خوشبختانه، آگاهی هایی درباره ریشه تغییر و راه حل ایده آل تغذیه تنها راه حل است که غذاهای تهیه شده به طور اصلی خورده شود و آب مصرفی را تصفیه شده یا از آب بطری های آب معدنی بنوشید. آیا افراطی و غیر ممکن نیست؟ بیست سال پیش اغلب مردم اینطور تصور داشتند؛ ده سال پیش ممکن بود شما تا حد کمی تشویش فکری داشتید؛ امروزه تنها راه اطمینان بخش آن است که آنچه را که می خورید و می آشامید ضرری برای شما نداشته باشد. برای تغییر چنین روشی؛ به یک بخش قابل ملاحظه ای ملحق خواهید شد که در حال حاضر آن را انجام می دهند.
اگر همچنین توصیه رژیم غذایی سنتی را که یک رژیم متعادل است بپذیرید، در اقلیت هستید، زیرا مردم در ارتباط با رژیم غذایی عمل شده و غیر طبیعی با مسائل عدیده ای روبرو هستند. برای نمونه «متعادل خوب» معمولاً به معنای میوه تازه (شسته شده در آب گرم یا پوست کنده برای برطرف کردن قسمت باقی مانده ماده ضد آفت است در صورتی که به طور اساسی تهیه نشده که اغلب میوه ها این طور  هست) و سبزیجات مسلماً خامند تا پخته شده و بیشتر آجیلها، تخمه ها و دانه ها است. سه دستور برای غذا وجود دارد:
1- غذای طبیعی، بهترین است، همیشه به سوی بهترین بروید. ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد اما ارزش آن را دارد.
2- غذای خوب غذایی است که رو به بدی می گراید. شما غذای تازه ای را خریداری می کنید و فوراً با توجه به مطلوبیت آن مقداری از آن را می خورید. هر گاه مدت زمانی به طول انجامد به طور معمول برای نگهداری آن کارهایی باید انجام شود. حبوبات، دانه ها و میوه های خشک از این امر مستثنا هستند. ریشه ها مانند پیازها، سیب زمینی ها، شلغم، هویچ و …. به طور معمول سم پاشی ضذ قارچی و هورمونی می شوند تا مانع جوانه زدن طبیعی آنها در بهار شوند. اندام ریشه ها سم پاشی نمی شوند زیرا برای کشت بعد از بین می روند و شما نمی توانید آن محصول را به طور مداوم داشته باشید.
3- بهترین غذا، غذایی است که مراحل مختلف ساختگی را طی نکرده باشد. شما ممکن است فکر کنید که میوه تازه، دوره عمل آن اندک است، همیشه اینطور نیست. برای نمونه به درختهای پرتغال موادی تزریق می کنند تا از زودرسی میوه با وجود لکه های سبز جلوگیری کند، بنابراین باید در مصرف فرآورده های خارج فصلی بسیار محتاط باشید.همیشه هدف باید آن غذایی باشد که حداقل کار روی آن انجام گرفته است. غذای کامل غذایی است که قسمتهای غیر خوردنی آن جدا شده باشد و به طور مسلم عالی هستند. اگر چه آنها ممکن نیست همیشه اصلی باشند. برای نمونه، شکلهایی از برنج را در نظر می گیریم که در فروشگاهها عرضه می شود. انواع گوناگونی از برنج سفید «زود پخت» یافت می شود. اینها صاف شده و عاری از پوسته طبیعی هستند. در حالی که پوسته آن سرشار از ویتامینهای مهم گروه B، املاح و پروتئینها بوده که جدا شده است. برنج سفید نخریم؛ برنج سبوس دار مصرف کنیم زیرا دارای پوسته و مرغوب می باشد که از نوع غذاهای کامل است؛ پس برنج سبوس دار غذای طبیعی است. تمامی غذاهایی که به طور معمول رنگ تیره تر و بافت خشن تر از سایر غذاها دارند، مرغوبیت بیشتری دارند زیرا بدن برای هضم آنها طراحی شده ولی معمولاً شما نمی توانید براحتی بپذیرید و به شکل نرم و پف کرده آن توجه نکنید.

dreamstime_l_8563591
بهترین منابع غذاهای اصلی آنهایی هستند که به شکل اصلی و طبیعی قایل مصرف باشند. در انتخاب نوع مواد غذایی اولیه دقت کنید و از غذاهایی که به صورت بسته بندی در فروشگاه ها عرضه می شود، به برچسب استاندارد و تاریخ مصرف آن توجه کنید. شما به عنوان مصرف کننده، فروشنده ها را تشویق کنید تا مراحل بهداشتی را جهت حفظ و نگهداری غذاها رعایت کنند تا به مرور و در آینده غذاها برای خود شما و هر کس دیگر با وضعیت بهتری ارائه شود. به خاطر داشته باشید، چون طبیعت اغلب به خودی خود کامل نیست، دخالت دست یا حذف موردهای نادرست، آن را در گذشته کاملتر کرده و در اینده هم آن را به شکل بهتر و سالم تری در خواهد آورد. به طور عجیبی بهترین تضمین کافی اندیشه در زمینه آفتها برای ایمنی غذا است. اگر شته روی کاهو، کرمک موزی روی کلم یا کرم کوچک در سیب باشد شما را مطمئن می سازد چیزی که برای حشرات ایمن است برای ما هم ایمن است. بنابراین سعی کنید درباره این حشره های کوچک همان تصوری را داشته باشید که یک کارگر معدن روی قناری خود دارد؛ به طوری که او می گوید تاز زمانی که قناری به خواندن آواز مشغول است هوای داخل معدن عاری از گار سمی است اما همین که قناری از خواندن باز می ایستد یعنی؛ هوا از گار مسموم پر است. پس جایی که حشره ها خوشحال هستند شما ایمن هستید و جایی که آنها مسموم می شوند شما هم مسموم خواهید شد.