product

یکی از دستاوردهای مهم نمایشگاها مسال انجمن دیابت آمریکا، ابزار  Quell بود که برای کنترل دردهای  مزمن  درست شده است.این وسیله که بدون نیاز به نسخه بفروش می رسد مدل جدیدی از دستگاه  پیشین NeuroMetrix  است که  sensuنام داشت و با استفاده از تحریک عصبی انواع مختلف دردهای مزمن، از جمله نوروپاتی دیابتی و فیبرومیالژیا را بهبود می بخشید.

 دستگاه Quell تنها درمان غیر دارویی برای تسکین درد مزمن است که از طرف FDA تایید شده است و بسیاری از عوارض جانبی شایع داروهای ضد درد را از بین می برد. این دستگاه برای اولین بار در نمایشگاه مصرف کننده های الکترونیکی در ماه ژانویه عرضه شد و از هفته گذشته ارسال آن برای مشتریان آغاز شده است. هزینه ی خرید آنلاین دستگاه  249دلار  و هزینه ی خرید وسایل مورد نیاز آن برای یک ماه 30 دلار است.

Quell بصورت یک نوار دور قسمت بالایی عضله ی ساق پا پیچیده می شود و با ارسال پالس های الکتریکی از طریق پوست به اعصاب حسی سبب ارسال سیگنالهایی به مغز می شود که پاسخ تسکین درد طبیعی بدن را تحریک کرده و سیگنال های درد در سراسر بدن را مسدود می کند.

عملکرد این دستگاه شبیه  به TENSیا تحریک الکتریکی عصب از راه پوست است، اما این دستگاه بشکل پوشیدنی بوده و بسیار پیچیده تر، قوی تر و بهینه سازی شده برای دردهای مزمن نوروپاتی دیابتی است. این دستگاه را می توان برای مدت زمان طولانی، از جمله در هنگام خواب پوشید و این یکی از مزایای بزرگ این دستگاه است زیرا دردها غالبا در شب تشدید می شوند و سبب اختلال در خواب می گردند.

product_1

ضخامت این دستگاه همانند آی فون- 5 است، وزن نسبتا کمی دارد و بند آن شبیه به یک باند ورزشی است که به راحتی می توانید آنرا در زیر لباس پنهان کنید.همکاری شرکت نوروماتریکس با تیم طراحی   IDEOدر هنگام ساختQuell  ، منجر به طراحی ظاهری بیمار پسندانه و نوآورانه گردید.

 Quellاز طریق بلوتوث به یک نرم افزار در تلفن هوشمند متصل می شود که آهنگ درمان(درمان در  فواصل 60 دقیقه روشن / خاموش انجام می شود)، عمر باتری (به راحتی تعداد دفعاتی که امکان درمان با دستگاه وجود دارد را نشان می دهد علاوه بر این درصد باتری باقیمانده را نمایش می دهد، به عنوان مثال 75٪ از شارژ باتری و امکان انجام 15 مرتبه درمان) و حتی کیفیت خواب فرد را نمایش می دهد. این  برنامه به آسانی قابل راه اندازی بوده و دارای نوشته هایی بزرگ برای سهولت خوانش است.

 Quellهمچنین می تواند برای مدت 40 ساعت قبل از نیاز به اتصال به برق برای شارژ مجدد استفاده شود.

مدل قبلی این دستگاه یعنی Sensus برای بسیاری از بیماران مبتلا به دردهای مزمن بسیار موثر بوده و قطعا مدل جدید آن یعنی Quell به افراد بیشتری که با نوروپاتی و دیگر اشکال دردهای مزمن روبرو هستند، کمک خواهد کرد. تجربه ی افرادی که از این دستگاه استفاده کرده اند و تسکین درد آنها بسیار امیدوارکننده است اما نظرسنجی در مورد استفاده از این دستگاه  در حال حاضر در ADA ادامه دارد.

 درد نوروپاتی دیابتی می تواند کاملا ناتوان کننده باشد و سازندگان این ابزار امیدوارند بسیاری از بیماران از این گزینه ی جدید بهره مند شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر، به ویدیویی که این شرکت در مورد نحوه ی عملکرد این دستگاه ارائه کرده است در آدرس www.quellrelief.comمراجعه کنید.

منبع : diabetestma.org