health-benefits-of-spinach-juice

اسفناج سرشار از ویتامین ، مواد معدنی و آهن است . اما ، آب اسفناج همچنین  مواد مغذی با ارزش و آنتی اکسیدانهای زیادی دارد . آب اسفناج  با آب سبزیجات دیگر می تواند معجزه شگفت انگیزی برای بدن بوجود آورد.  آب اسفناج  را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید باهم خاصیتهای آب اسفناج را میخوانیم:
1. کمک به درمان یبوست

آب اسفناج سرشار از فیبر است . برای کاهش مشکل یبوست مزمن بسیار خوب است . با مشکلات هضم  مبارزه میکند . آب اسفناج  طبیعی  برای زخم معده و کولیت  بسیار خوب است. برای ایجاد یک سیستم ایمنی سالم  بدن کمک میکند .
2.  به کاهش درد مفاصل کمک میکند

آب اسفناج دارای  ویتامین K است . دارای کلسیم  است.  به کاهش بیماری ورم مفاصل و درد مفاصل کمک میکند. آب اسفناج  با دانه کتان نیز به کاهش درد ناشی از پوکی استخوان کمک می کند . مصرف آب اسفناج به طور منظم از درد مفاصل جلوگیری می کند.
3. افزایش قدرت بینایی

آب اسفناج سرشار از ویتامین A  است . برای کاهش مشکل شب کوری خوب است . غنی از کاروتنوئیدها، است    از آب مروارید جلوگیری میکند.  مصرف روزانه آب اسفناج  می تواند به افزایش دید چشم  کمک کند. برای درمان فشار چشم موثر است .
4 .به درمان کم خونی کمک میکند

آب اسفناج دارای آهن  بالایی است . به کم خونی کمک میکند. . آب اسفناج  مخلوط با با آب هویج می تواند به مشکل کم خونی در زنان کمک کند

5- از خونریزی لثه پیشگیری میکندآب اسفناج طبیعی دارای ویتامین C  بالایی است. مصرف منظم آب می تواند به  مشکل خونریزی لثه کمک کند.  غنی از ویتامین C است ،   با سرماخوردگی و آنفولانزا در بدن مقاومت میکند
6.  به کاهش فشار خون بالا کمک میکند

آب اسفناج سرشار از منگنز است. برای پایین آوردن فشار خون  کمک میکند. مصرف آب  اسفناج یک یا دو بار در هفته می تواند میزان فشار خون طبیعی بدن را حفظ کند.
7. به  سلامت پوست کمک میکند

بالا بودن محتوای اسید فولیک، آب اسفناج برای پوست خوب است. مصرف آب  اسفناج با سبزیجات دیگر به صورت روزانه می تواند  از جوش و آکنه بر روی پوست جلوگیری کند. آب اسفناج همچنین دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها است که دوباره برای پوست خوب است. برای جلوگیری از علائم پیری بر روی پوست کمک میکند.

 منبع-اختصاصی http://www.hidoctor.ir