T_Do_Allergies_Cause_Asthma_1

بهتر است با همه علائم آسم و تنگی نفس آشنا شوید و علت های اصلی  این عارضه را بدانید.

آسم یک بیماری التهابی مزمن راه های تنفسی است که در افراد مستعد از نظر ارثی، تحت تاثیر عوامل خطر محیطی ایجاد می شود.
دانستن اطلاعات جامع از جمله 10 حقیقت درباره آسم موجب می شود که مردم و دست اندرکاران مربوطه درباره این بیماری حساس شده و تدابیر لازم در این زمینه را تا حد ممکن به کار گیرند.
تشخیص به موقع، درمان و آموزش بیمار می تواند در کنترل آسم کمک فراوانی کند.
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، 10 حقیقتی که مردم باید راجع به آسم بدانند را به این شرح اعلام کرده است:
– سازمان جهانی بهداشت تخمین زده است که حدود 235 میلیون نفر در جهان از آسم رنج می برند درحالی که از بیمار خود اطلاعی ندارند.
– اگر اقدام فوری و مناسبی انجام نشود، مرگ ومیر آسم در 10 سال آینده افزایش خواهد یافت.
– آسم ممکن است در هر جا رخ دهد اما بیش از 80 درصد مرگ ومیرهای این بیماری به دلیل عدم تشخیص به موقع آن است.
– آسم یک بیماری مزمن است که علامت آن حملات مکرر تنگی نفس و خس خس سینه است که شدت آن در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است.
– علایم ممکن است چندین بار در روز یا هفته در افراد مبتلا رخ دهد. برای برخی افراد علایم طی فعالیت جسمانی یا در شب بدتر می شود. برای کنترل آسم باید از مواد آلرژی زا دوری کرد؛ زیرا این مواد می تواند باعث حمله تنفسی و حتی مرگ در اثر خفگی تنفسی شود.
– از طریق درمان مناسب مانند استفاده از اسپری دهانی برای کاهش التهاب مجاری تنفسی، تعداد حملات اسمی و مرگ ومیر مربوط به آسم را می توان کاهش داد.
– آسم شایع ترین بیماری مزمن در کودکان است اما می توان آن را از طریق برنامه های پیشگیری و درمان های مختلف با توجه به علایم فرد کنترل کرد.
– مهم ترین عوامل خطر ابتلا به آسم، قرار گرفتن در معرض عوامل آلرژی زای داخلی مانند غبار پنهان در ملافه، فرش و مبلمان و فضای خانه و حیوانات خانگی هستند؛ گرده ها، دود تنباکو و مواد محرک شیمیایی در محل کار نیز از عوامل آلرژی زا فضای باز به شمار می روند.
– هوای سرد، برانگیختگی شدید عاطفی مانند خشم یا ترس و ورزش کردن می تواند موجب تشدید آسم شود.
-آسم بطور معمول تشخیص داده نمی شود و بیمار مبتلابه آسم تحت درمان قرار نمی گیرد به همین دلیل زحمت زیادی برای خانواده ها و افراد ایجاد می کند و فعالیت های آنان را حتی تا آخر عمر تحت تاثیر قرار می دهد.