strengthen-brittle-nails-1

ناخن های نازک و ضعیف می تواند بسیار خسته کننده باشد.  یک راهنمای در مورد درمان خانگی برای ناخن های ضعیف و نازک است.ناخن های قوی  ناخن های سالمی  هستند. وضعیت ناخن های  سلامت جسمی  را نشان میدهد. ناخن ها مانند بقیه  اعضای بدن ، باید منابع کافی از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها داشته باشد. هنگامی که بدن  به اندازه کافی از این مواد غذایی دریافت  نکند و یا  به درستی استفاده نشود، ناخنها میشکند

برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها بخصوص در فصل زمستان,میتوانید آن ها را بوسیله انواع روغن های گیاهی تقویت کنید تا ناخن های سالم و مقاومی داشته باشید.زیبازن دات کام در این مطلب شما را با انواع روغن های گیاهی و روش استفاده از آن ها برای تقویت ناخن ها آشنا خواهد کرد.

شما میتوانید با یکی از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن یا روغن نارگیل یا روغن هسته انگور ناخن های خود را تقویت کرده و از شکنندگی و ترک خوردن آن جلوگیری کنید,نصف یک فنجان از روغن مورد نظر را در ظرف مناسبی بریزید و ناخن های تان را برای 20 دقیقه در ظرف قرار دهید تا کاملا به روغن آغشته و مرطوب شوند,دست خود را از ظرف خارج کرده و با انگشتتان روغن را به خوبی دور تا دور بافت نرم ناخن پخش کنید و با حرکات دورانی ماساژ دهید,این کار باعث نرم شدن پوست اطراف ناخن هایتان خواهد شد,سپس روغن اضافی را پاک کرده و دست هایتان را بشویید.هر هفته این کار را تکرار کنید.

در روش موثر دیگر میتوانید هر شب یک قاشق آبلیمو را با 3 قاشق روغن مخلوط کرده و انگشت هایتان را به مدت 5 دقیقع در آن قرار دهید سپس دستکش نخی بپوشید و اجازه دهید در طول شب بافت دست شما توسط روغن نرم و لطیف شود.

منبع- زیبا زن