images.jpg24254چگونه میتوان رضایت جنسی همسر را کسب کرد و وی را در زمینه رابطه جنسی راضی کرد.

رضایت جنسی یکی از آن دسته نیازهایی است که تا خوب و به‌موقع برآورده نشود، هیچ‌کس پی به اهمیت آن نخواهد برد و از نقش مهم و تأثیرگذار آن در زندگی باخبر نخواهد شد.

تاکنون صحبت‌های زیادی در مورد رضایت جنسی مردان و علایق‌شان شده است، اما کمتر کسی در مورد رضایت جنسی زنان سخن گفته است. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا در گوشی با مردان صحبت کنیم و اطلاعاتی در مورد میل‌ جنسی و رضایت جنسی زنان ارایه دهیم.

زنان در رابطه جنسی به قسمت عاطفی بیشتر از بعد جنسی اهمیت می‌دهند؛ این بدین معناست که زمانی‌که رابطه میان زن و مرد دچار آسیب شده و ذهن زنان درگیر مسئله‌ای است، آمادگی آن‌ها برای برقراری رابطه جنسی کاهش می‌یابد و انتظار برقراری رابطه جنسی از آن‌ها کمی بعید به نظر می‌رسد. برخلاف مردان که در هر موقعیتی توانایی برقراری رابطه جنسی دارند، این قضیه برای زنان کمی متفاوت است.

پس دقت کنید که بعد از یک دعوا، زمان خوبی برای برقراری رابطه جنسی نیست و بهتر است کمی به همسرتان فرصت بدهید تا از نظر روحی و ذهنی این آمادگی را پیدا کند.

نکته بعدی ذکر این موضوع است که اگر برای نزدیکی رابطه عاطفی میان خود و همسرتان وقت گذاشته و به احساسات او توجه کنید، قدم بزرگی در جهت افزایش میل جنسی او برداشته‌اید. زنان زمانی‌که از نظر احساسی و عاطفی از جانب همسرشان تأمین‌شده باشند، از نظر جنسی کاملأ برانگیخته شده و توانایی برقراری رابطه جنسی را دارا می‌شوند.

به او بگویید که او را دوست دارید و برای شما مهم است و از این‌که با او ازدواج کرده‌اید خوشحالید. شاید با خود بگویید این‌ها لوس‌بازی است و من با رفتارم به او نشان می‌دهم که دوستش دارم، اما باور کنید شنیدن چنین کلماتی از سوی شما، او را بسیار خوشبخت و آرام خواهد کرد. زن‌ها نیاز دارند تا میزان علاقه شما را به خودشان بدانند. پس او را از این لحاظ مطمئن کنید.

زمان تحریک زنان از شما بیشتر است
حتمأ خود شما نیز متوجه این موضوع شده‌اید که همسرتان از شما دیرتر تحریک شده و حتی ممکن است این موضوع مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده باشد. میانگین زمان مورد نیاز برای تحریک مردان دو الی سه دقیقه و در زنان پانزده تا بیست دقیقه است. این فاصله زمانی بین شما، گاه مشکلاتی را در رابطه ایجاد می‌کند؛ چنان‌چه مرد نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشد و بدون توجه به این تفاوت زمانی رابطه جنسی را آغاز کند، قبل از تحریک همسر به انزال رسیده و به دلیل تغییرات فیزیولوژیک مردان بعد از رابطه جنسی، دچار خواب‌آلودگی شده و نیاز به استراحت دارد و حال زمانی است که زن تحریک شده و مایل به برقراری رابطه جنسی  است و این خواست با توجه به مسایلی که ذکر شد، امکان‌پذیر نیست و میل و نیاز جنسی زنان مجالی برای ارضا و تخلیه پیدا نمی‌کند. این حجم بالای انرژی جنسی گاه تا چندین روز در بدن زن باقی‌مانده و او باید تلاش زیادی برای برگرداندن این میل بکند و همین امر به مرور زمان منجر به سردی جنسی زنان و گاه خلق تند آن‌ها می‌شود؛ زیرا در چنین شرایطی زنان حتی بدون آن‌که خود بدانند، فشار روانی زیادی را تجربه می‌کنند.

برای جلوگیری از ایجاد این اتفاقات کافیست تا به معاشقه قبل از رابطه جنسی توجه بیشتری کرده و برای آن وقت بگذارید. مردان باهوشی که با درک این تفاوت، زمان لازم را برای معاشقه و تماس فیزیکی با همسرشان برای رساندن او به سطح تحریک مورد نیاز را صرف می‌کنند، رابطه بهتری را نیز تجربه خواهند کرد؛ زیرا به دلیل تحریک خوب زن محیط واژن کاملأ مرطوب شده و رابطه جنسی را راحت‌تر امکان‌پذیر می‌کند.

اما زمانی‌که بدون توجه به این تفاوت، رابطه جنسی برقرار شود، حتی برای مردان نیز چندان رضایت‌بخش نخواهد بود؛ زیرا تا قبل از تحریک کامل زن محیط واژن خشک بوده و دخول را مشکل خواهد کرد.

در مورد آناتومی بدن زن اطلاعاتی به‌دست بیاورید
ساختار فیزیکی بدن زن و مرد کاملأ متفاوت بوده و نحوه تحریک آن‌ها و قسمت‌های حساس بدن‌شان نیز با یکدیگر متفاوت است. مردها به‌وسیله تحریک عضو جنسی به احساس لذت دست می‌یابند. پس خیلی عادی است که زنان نیز به‌وسیله تحریک واژن به لذت برسند، اما این کاملاً غلط است.

زنان به‌وسیله تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. کلیتوریس بخشی از اندام تناسلی زنان است که دارای نورون‌های عصبی متعدد و بسیار حساس و تحریک‌پذیر است و لمس و تحریک آن، کمک بسیاری به تحریک زنان می‌کند. بیش از دوسوم خانم‌ها به‌وسیله تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند و یک‌سوم آن‌ها به‌وسیله دخول، اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند.

علاوه‌بر کلیتوریس سایر قسمت‌های بدن زنان نیز تحریک‌پذیر است؛ نقاطی مانند لب‌ها، گوش، سینه و گردن و… و شما با لمس این نقاط می‌توانید یک رابطه جنسی لذت‌بخش را ایجاد کنید.

در این مقاله سعی شد تا نکات ابتدایی برای درک بهتر دنیای جنسی زنان ارایه شود. با کمی جست‌وجو و مطالعه بیشتر، به مطالب مفید و مؤثری در این رابطه دست خواهید یافت که شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.
تی نیو