Pilates

تفاوت بین یوگا و پیلاتیز نشان دهنده تفاوت بین فرهنگ های شرقی و غربی است . هر دو سیستم قدرت و انعطاف پذیری را می سازند ؛ تفاوت بین آنها تنها فیزیکی نیست، بلکه فلسفی است .یوگا  ایده شرقی  است که حرکت انرژی را از طریق بدن برقرار میکند . جریان انرژی بیشتر آزادانه است  . هدف فیزیکی یوگا نگه داشتن بدن انعطاف پذیر و قوی از طریق تقویت کنترل و کشش است. ابعاد به مراتب قوی تر  یوگا  اغلب نادیده گرفته می شود. یوگا نظم و انظباط معنوی  همراه با تنفس مناسب، وآرامش ذهن است. شرکت کنندگان در یوگا یاد می گیرند   تنفس خود را در حین ورزش کنترل کنند. 

آیا تفاوت بین دو ورزش یوگا و پیلاتس را نمی دانید؟ در این چگونه این دو ورزش را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

1-معیارهای مختلفی برای انتخاب ورزش یوگا و یا پیلاتس وجود دارند که باید در نظر بگیرید. هر کدام از این دو ورزش را که انتخاب کنید، به بخشی از زندگی شما تبدیل خواهد شد و اینکه کدام یک از این دو ورزش را انتخاب کنید بستگی به نتیجه ای دارد که می خواهید از آن بگیرید.

2-تمرینات ورزشی برای همه افرادی که از افسردگی و یا اضطراب رنج می برند، توصیه می شود. یوگا یکی از موثرترین تمریناتی است که برای مقابله با بیماری های مختلف می توان انجام داد، چرا که در این ورزش، بر ذهن و جسم خود تمرکز می کنیم. یکی از تفاوت های یوگا و پیلاتس، اختلاف در شیوه تنفس در این دو ورزش است. در یوگا، تمرین تمرکز بر روی تنفس، به شما کمک می کند تا آرامشی نسبی به دست آورید. در حین انجام یوگا، باید کاملا به چگونگی نفس کشیدن خود توجه داشته باشید. فرستادن هوای استشمام شده، به فضاهایی که درد و یا تنش در آنها احساس می کنید، می تواند دردهای عضلانی را کاهش دهد.

3-در ورزش پیلاتس، با نگه داشتن نفس، می توانید انرژی لازم را برای عضلات فراهم آورید. در حین انجام پیلاتس، با تمرکز بر شیوه تنفس، می توانید میزان اکسیژن ورودی به بدن و انتقال آن به عضلات را مدیریت کنید تا با آن به آرامش برسید.

4-یوگا و پیلاتس، هر دو حرکاتی دارند که برای سفت کردن عضلات شکم مناسب هستند. البته حرکات ورزشی پیلاتس، سنگین تر و نتیجه ای که به دست خواهد آمد، نسبت به حرکات یوگا سریع تر خواهد بود. با ورزش پیلاتس می تواند شکمی صاف و سفت داشته باشید.

5-هم یوگا و هم پیلاتس می تواند برای افرادی که درد کمر دارند، مناسب باشد؛ البته باید توجه داشت که حرکاتی که فشار زیادی را به کمر وارد می سازند، انجام ندهیم، چرا که این دردها را بدتر خواهند کرد. مربی ورزش یوگا و یا پیلاتس می تواند توصیه های خوبی برای افرادی که درد کمر دارند، داشته باشد.

6-یکی از تفاوت های مهم این دو ورزش این است که یوگا را می توان برای منعطف تر کردن بدن انجام داد و به مرور مفصل ها انعطاف بیشتری به دست خواهند آورد؛ در حالی که پیلاتس برای شل شدن عضلاتی که گرفته اند و نیز تقویت عضلات مختلف بدن، انجام می شود.

7-این ورزش ها برای سفت کردن و تقویت تمام ماهیچه های بدن مفید است، اما در مورد کم کردن وزن، تفاوت خاصی بین این دو ورزش وجود ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید، می توانید ورزش پیلاتس را با دستگاه های مختلف پیلاتس انجام دهید و عنصر قلب و تناسب اندام را به حرکات خود اضافه کنید تا بتوانید کالری های اضافه را بسوزانید.

8-بهترین راه برای انتخاب یکی از این دو ورزش، امتحان کردن هر دوی آنهاست. حرکات هر دو ورزش را یا در یک جلسه از کلاس های هر دو بیاموزید و یا در اینترنت جستجو کنید و هر دو را امتحان کنید.

نکات و هشدارها

حتما قبل از انجام این ورزش ها، با دکتر خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که حرکات این دو ورزش برای شما و بیماری تان ضرری نداشته باشد.

منبع-phow