weight-fat

خوردن بیش از مقدار کالری مصرفی  ساده ترین راه برای چاق شدن است. خوردن مقدار زیادی از مواد غذایی غنی از پروتئین مثل لوبیا، حبوبات و غیره چاق کننده است. سپس، اضافه کردن فرآورده های لبنی مانند تخم مرغ، ماهی و گوشت به غذای روزانه بسیار خوب است. همچنین می توانید مواد غذایی نشاسته ای مانند سیب زمینی  برای افزایش وزن بخورید . اما به یاد داشته باشید  اضافه کردن کالری که مورد نیاز است و نه بیش از حد چون  به چربی تبدیل می شود. توصیه مهم دیگر این است که سعی کنید  یک روال زمانی برای وعده های غذایی انتخاب کنید تا نتیجه آن را ببینیداکثر اوقات راه های آسان انجام یک کار می توانند مضرترین راه ها باشند اما ما آدم ها انتخابشان می کنیم. این چگونه بدترین روش افزایش وزن را برایتان آورده اما تصمیم با شماست که بخواهید این راه را انتخاب کنید یا نه ولی ما آن را پیشنهاد نمی کنیم.

weight-fat-1

1-غذاهای فرآوری شده را به مقدار بسیار زیاد بخورید. این غذاها دارای مقدار زیادی چربی و قند و مواد نگهدارنده است و می توان آن ها را مدت طولانی بیرون از یخچال نگهداری کرد. به عنوان مثال می توان به آب نبات، کلوچه و چیپس اشاره کرد. می توانید در طول روز این خوراکی ها را همراه خود داشته باشید و هر وقت توانستید بخورید.
هر چه مواد غذایی فرآوری شده شیرین تر باشد تمایل بیشتری برای خوردنشان پیدا می کنید و این باعث یک چرخه مطلوب می شود چرا که می توانید مقدار زیادی از چربی و وزن دلخواهتان را تنها با خوردن آب نبات و کلوچه بدست آورید.

weight-fat-2

2-همزمان با خوردن مواد غذایی فرآوری شده می توانید مقدار زیادی غذاهای چرب مثل همبرگر و جوجه سرخ شده -که بسیار خوشمزه به نظر می رسند- بخورید. در رژیم غذایی خود حتماً مقدار زیادی شکر قرار دهید چرا که گلوکز آن تولید انرژی می کند و تمام این چربی ها و قند اضافی به صورت چربی در بدن ذخیره می شود و ترکیب قند و چربی افزایش بسیار سریع وزن و چربی بدنتان را تضمین می کند.

weight-fat-3

3-اگر باید بیرون از منزل غذا بخورید به یک فست فود بروید و همبرگر و سیب زمینی سرخ شده و نوشابه های غیر رژیمی سفارش دهید.

4-ورزش نکنید! ورزش عضلانی سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهد و در نهایت موجب کاهش وزن و چربی می شود. اگر بیرون از منزل کار می کنید سعی کنید کارتان را به داخل منزل انتقال دهید و با اینکار جلوی از دست رفتن چربی و وزنتان را بگیرید!
از جمله راه های دیگر برای اینکه تحرک نداشته باشید استفاده از آسانسور به جای پله است.
وزنه زدن به سرعت باعث افزایش بافت عضلانی و در نتیجه باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن و چربی می شود. حتی پس از تمرینات با وزنه هم آن دسته از ماهیچه هایی که باعث سوخت و ساز بالاتر می شوند، استفاده خواهند شد و انرژی بیشتری را می سوزانند. بنابراین به معنی واقعی کلمه در هنگام خواب هم وزن از دست می دهید. ورزش های قلبی نیز حجم عضلات را افزایش می دهد ولی نه به اندازه وزنه زدن. بنابراین مقدار کمتری وزن و چربی از دست می دهید.

5-اگر تشنه هستید نوشیدنی های با قند فراوان مثل نوشابه و آبمیوه را انتخاب کنید. آبمیوه نوشیدنی سالمی به نظر می رسد ولی در واقع سرشار از قند است. حتی شیر هم خوب است زیرا لاکتوز موجود در شیر نوعی قند است. گاهی اوقات چربی موجود در شیر بسیار زیاد است. اگر در طول زمان مقدار زیادی قند مصرف کنید ممکن است منجر به بیماری دیابت در شما شود. در حالی که می توانید به آسانی از آن برای افزایش وزن استفاده کنید. نوشابه های رژیمی و آب را از رژیم غذایی خود حذف کنید چون هر دو فاقد کالری و قند هستند.

نکات و هشدارها

اما به طور جدی اگر می خواهید سالم بمانید و وزن خود را کاهش دهید باید خلاف موارد بالا را انجام دهید.

منبع-phow