dandan-salem

 

مسواک زدن نقش بسیار مهمی در بهداشت دهان و دندان ایفا می کند. این برای هر کس  مهم است  سن و حساسیت لثه ها و دندانها نقش بسیار مهمی دارد. در بهداشت دهان و دندان،، اولین مورد اعتماد به نفس است. اگر یک لثه سالم ندارید یا بوی بد دهان دارید،  قطعا  باید اعتماد به نفس داشته باشید. روش تمیز کردن نامناسب ورعایت نکردن بهداشت دهان و دندان  یکی از دلایل اصلی بوی بد دهان ست.  روش نادرست مسواک زدن می تواند  به دندانهای شما آسیب بزند

حتما شنیده اید بعضی غذاها مثل شیرینی جات برای دندان ها ضرر دارند. مدام می شنویم که می گویند این را نخور! آن را نخور! خب، راستش غذاهایی هم هستند که به سلامتی دندان ها کمک می کنند. برای این که بدانید چه باید بخورید تا دندان هایی سالم و محکم داشته باشید این چگونه را بخوانید.

dandan-salem-1
1-به مقدار کافی کلسیم مصرف کنید. کلسیم فقط برای استحکام استخوان ها نیست بلکه شامل دندان ها هم می شود. دندان ها در استخوان فک قرار گرفته اند. ضعیف شدن این استخوان باعث لق شدن دندان ها می شود. پس با خوردن لبنیات مثل ماست، شیر، و پنیر که سرشار از کلسیم است و همین طور ماهی مثل ماهی ساردین، ماهی تن و ماهی قزل آلا، کلسیم کافی دریافت کنید.

dandan-salem-2

2-به مقدار کافی ویتامین C مصرف کنید. ویتامین C برای سلامت دهان ضروری است و نیز ضد بیماری است. این ویتامین باعث تقویت رگ های خونی بافت پیوندی دهان که باعث استحکام دندان ها در لثه است، می شود. همچنین ضد التهاب است و از التهاب لثه جلوگیری می کند. می توانید ویتامین C مکمل یا میوه ها و سبزیجات و حبوبات مصرف کنید.

dandan-salem-3

3-آب و چای سبز بنوشید. آب باعث شستشوی دهان و دندان می شود و غذای باقی مانده بین دندان ها را خارج می کند. بعد از غذا، اگر نمی توانید مسواک بزنید، حتماً آب غرغره کنید. چای سبز ضد باکتری است. نوشیدن چای سبز جلوی پوسیدگی دندان را می گیرد. همچنین کمتر باعث رنگ گرفتن دندان ها می شود.

منبع-phow