SWEATY-PALMS-symptom-of-overactive-thyroid-stress-hyperhidrosis-excessive-intake-of-alcohol-or-stress
چرا گاهی اوقات دچار تعریق کف دست می شویم و مهمترین دلایل ایجاد این عارضه کدامند؟

رضا رحمانی فوق تخصص قلب و عروق افزود: یکی از معضلاتی که در بعضی از افراد شایع است و در روابط اجتماعی و کاری با آن مواجه هستند تعریق کف دست که باعث اختلال در بدن است.
رحمانی اظهار داشت: از دلایل به وجود آمدن این تعریق می‌توان به زمینه ارثی آن اشاره کرد و گفت:  فرد موقعی که در معرض استرس قرار می‌گیرد شروع به تعریق می‌کند و تعریق باعث اضطراب بیش از حد می‌شود و این اضطراب در حین امتحان و درس جواب دادن و موقع استرس‌های کاری و بسیاری از موارد دیگر بیشتر می‌شود.
رضا رحمانی با اشاره به مشکلات هورمونی در تعریق بیان کرد: از دلایل دیگر تعریق می‌توان به مشکلات هورمونی، پرکاری و کم‌کاری تیروئید و پاراتیروئید، استفاده کردن از داروها، بعضی از بیماری‌های داخلی مثل دیابت و بسیاری از موارد دیگر که نادر و ناشناخته هستند اشاره کرد‌.
وی با اشاره به روش درمان این بیماری عنوان کرد: راهی دیگر برای درمان استفاده از داروهای ضد اضطراب است که البته دارای عوارضی است که بیماران از این روش زیاد استقبال نمی‌کنند برای کسانی که دچار پرکاری تیروئید هستند و یا دارای دیابت هستند باید آن را کنترل کنند و در مواقعی که علت نادر و  ناشایع است و از داروهای موضعی که به کف پا و یا کف دست می‌مانند مثل آلومینیوم  زیرکونیوم استفاده می کنند.
این فوق تخصص قلب و عروق خاطر نشان کرد: روش جدید برای حل این مشکل در ظرف محتوی آب جریان الکتریکی بر قرار می‌کنند و کف دست و پاها را درون آن قرار می‌دهند و با این کار باعث مسدود شدن مجاری عرق و کاهش تعریق کف دست و پا می‌شوند.