Heels

 

آیا می دانستید که کفش پاشنه بلند مقصر اصلی افزایش تعداد زنان میانسالی است که درد شدیدی را در پاها حس می کنند و این درد با “راه رفتن روی تیغ” مقایسه می شود؟

محققان ادعا می کنند افرادی مبتلا به بیماری نورمای مورتون (Morton’s neuroma) (بیماری که عملکرد اعصاب بین انگشتان پا را مختل می کند) می شوند در طی ده سال گذشته دو برابر شده است.

 

علاوه بر این، این بیماری وقتی رخ می دهد که بافت های فیبری اطراف یک عصب به طور دائم تحریک و فشرده شده و عامل اصلی آن پوشیدن کفش های پاشنه بلند است ، زیرا بزرگترین گروهی که از این بیماری رنج می برند زنانی با سن 40 تا 69 سال هستند.

گفته می شود که این شرایط به دلیل سالها پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا تنگ که استخوان های پا را در برابر عصب فشار می دهند به وجود می آید.

آندره کریگ (ارتوپد) می گوید: به نظر می رسد این شرایط عمدتا روی زنان میانسال تاثیر می گذارد ، حدس می زنیم که کفش پاشنه بلند، تنگ و غیر طبیعی مقصر اصلی باشد.

کریگ اضافه می کند: افزایش آگاهی از بیماری نورمای مورتون خیلی خوب است، البته بی حسی در پا می تواند نشانه بیماری های بالقوه دیگری مثل دیابت هم باشد.

تحقیق کریگ درباره چگونگی درمان این بیماری به کاوش پرداخت و روش هایی از جمله استفاده از کفی کفش و تزریق استروئید را ارائه داد.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.