gardanbande-tebi

اگرگردن درد شدیدی دارید و مجبورید شبها موقع خواب هم این گردنبند طبی را برروی گردن داشته باشید  با اینکه اینگونه خوابیدن مشکل است ولی در اینجا برای شما راهنمایی های لازم را میکنیم تا بهتر با با این گردنبند بخوابید

زمانی که سر و گردن باید به حالت ثابت باشند، دکترها استفاده از این وسیله را به بیمار توصیه می کنند. در این چگونه، به نکاتی اشاره خواهیم کرد تا بتوانید این وسیله را روی گردن خود تحمل کنید، در حالی که به خواب رفته اید.

چگونه

1

برای کمر خود، حائل درست کنید. زمانی که این گردنبند را می بندید، فشار بیشتر به کمر وارد می شود. صندلی مناسب که ناحیه کمر آن حائل داشته باشد (پشتی پایین تر) را انتخاب کنید و یا از یک بالشتک در پشت کمر خود استفاده کنید. همیشه صاف بایستید و قوز نکنید تا فشار زیادی به کمرتان وارد نشود.

2

به پهلو یا کمی متمایل به شکم بخوابید. خوابیدن روی کمر، فشار بیشتری روی عضلاتی که گردن را نگه می دارند، وارد می سازد. خوابیدن روی صندلی راحتی را نیز می توانید به جای خوابیدن روی کمر امتحان کنید. همیشه تکیه گاه مناسب برای سر و گردن خود درست کنید.

3

تکیه گاه سر را فراموش نکنید. این گردنبندها فشار زیادی به مهره های گردن و سر وارد می سازند. بالشتی کوچک بردارید و سر خود را در حالت ثابت و صاف نگه دارید، هم تراز با گردن و کمر، تا به عضلات فشار زیادی وارد نشود.

نکات و هشدارها

با پزشک و یا فیزیوتراپ خود مشورت کنید.
می توانید برای رهایی از گرفتگی های عضلانی، از کیسه های آب گرم و سرد استفاده کنید.
قبل از شروع به هر نوع حرکت درمانی، با پزشک خود مشورت کنید.

منبع-phow