ginger

امروزه  پژوهشگران دریافتند که زنجبیل تازه برای از بین بردن مشکلات تهوع  در زمان انجام شیمی‌درمانی بسیار مفید است . علاوه بر آن خاصیت های دیگری مثل جویدن روزی ۵ دقیقه از این گیاه سبب بالا رفتن چربی‌سوزی بدن می‌شود.  همچنین برای  از بین بردن سردرد و اسپاسم عضلانی هم نافع است. دمنوش این میوه معجزه آسا برای سردردهای ضربان دار دوران قاعدگی و حالت تهوع ناشی از آن بسیار توصیه می‌شود. اگر همیشه زنجبیل تازه داشته باشیم می توانیم  از این ماده غذایی باستانی برای هر غذایی استفاده کنیم. در این مطلب به شما می‌گوییم چطور در گلدان خانه خود زنجبیل تازه بکارید.

اولین قدم این است که یک زنجبیل تازه بخرید. برای اینکه بفهمید هر  چقدر این میوه تازه تر باشد پوست نازک و لطیفتری دارد  طوری که حتی احتیاجی به کنده پوست آن نیست و هرچه کهنه‌تر شود پوستش ضمخت‌تر و کلفت‌تر می‌شود.

ginger1

 

زنجبیل تازه را در آب گرم به مدت یک شب بگذارید بماند و خیس بخورد.

گلدانی با ابعاد تقریبا ۳۶ سانتی‌متر قطر و ۱۲ سانتی‌متر عمق انتخاب کنید و آن را با خاک مقوی و  کود و آب پر کنید. تا ۳ عدد زنجبیل متوسط را در گلدانی به این ابعاد می‌توانید بکارید.

زنجبیل‌ها را در داخل خاک گلدان بکارید  و از هم با فاصله بگذاریدشان.

ginger2

 

گلدان را در دمای هوایی بین ۷۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت بگذارید. ای گیاه در هوای سرد به عمل نمی‌آید. نور خورشید هم باید معتدل  و غیر مستقیم باشد.

در آغاز کار خیلی کم به آن آب بدهید و در زمستان که گیاه زیر خاک است به آن آب ندهید و سعی کنید گلدان را خشک نگه دارید.

ginger3

 

در طول ۱۰ تا ۱۲ ماه برگهای  شما به قد ۵۰  تا ۶۰ سانت می‌رسد.

ginger5

 

جوانه‌های تازه را بردارید و اگر دوست دارید می‌توانید در جای دیگر بکارید.

ginger7

 

به این راحتی شما می‌توانید خودتان  این گیاه معجزه آسا را بکارید و برداشت کنید این پروسه چند ماهی طول می‌کشد اما لذت بخش است همچنین می توانید همین روش را در باغچه خانه هم پیاده کنید و از محصول خود لذت ببرید.

منبع : www.zanjefil.com