weight-loss

افرادی که چاق هستند دلشان می خواهد با روشها آسان و اعجاز انگیز  که همان خوردن قرص لاغری است لاغر شوند،. هر قدر هم که به این اشخاص گفته می شود که این قرص ها فقط  هدردادن پول است گوششان بدهکار نیست ، باور نمی کنند! در این بخش، مروری داریم به چند مورد از متداول ترین باورهای غلط در ارتباط با مکمل های لاغری. با دانستن این حقایق ، می توانید تصمیم بگیرید که شیوه سالم تر و ماندگارتر و بهتر برای لاغر شدن کدام است  که حقیقتاً نتیجه می دهد و فقط در حد حرف نیست.

در صورت مصرف مکمل لاغری، دیگر نیازی به رژیم کاهش وزن و ورزش نیست!

نه فقط تمام متخصصان تغذیه بلکه حتی برچسب تمام مکمل های لاغری هم این نکته رو متذکر می شوند که اگر می خواهید وزن کم کنید باید حتماً از یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، تبعیت کنید. هیچ یک از مکمل های لاغری، جایگزین رژیم لاغری و ورزش نیستند و خودشون هم بر روی برچسب شون به این نکته اذعان دارند.

اثرات جانبی این مکمل ها هم نباید نادیده گرفته شوند. مثلاً در صورت مصرف قرص Alli، مجبور هستید که از رژیم غذایی کم چرب (حداکثر ۱۵ گرم چربی در هر وعده غذایی) پیروی کنید زیرا در غیر این صورت، گرفتار اثرات جانبی این مکمل می شوید. مکمل Alli مانع از جذب چربی توسط روده می شود و لذا چربی به جای اینکه جذب بدن شود، دفع می شود. پس اگر چربی زیاد بخوریم، اجابت مزاج دچار مشکل شده و فرد رو دچار اسهال می کند. ضمن اینکه ویتامین های مهم و ضروری محلول در چربی رو هم به جای اینکه جذب بدن کند، از بدن دفع می نماید.

چای سبز، چربی سوز است!

خوردن مکمل چای سبز یا نوشیدن پی در پی چای سبز، به تنهایی اثر خاصی بر روی کاهش وزن ندارد. ضمن اینکه اگر هم اثر کم و کوتاه مدتی داشته باشد، به خاطر وجود کافئین در اون و خاصیت مدر بودن آن است و در واقع آب بدن رو تخلیه می کند.

پرتقال ترش یک جایگزین مناسب برای مکمل افدرا است!

پرتقال ترش از جهاتی مانند افدرا است. افدرا می تواند به افزایش فشار خون و نامنظم شدن ضربان قلب و حتی مرگ منجر شود. به همین دلیل  در سال ۲۰۰۴ از سوی سازمان خواربار و کشاورزی (FDA)، ممنوع اعلام شده است. پرتقال ترش حاوی ترکیبی به نام سینفرین است که به افدرین موجود در افدرا شباهت دارد و بعضی از متخصصین معتقدند که تقریباً‌ همان خطرات افدرا رو به همراه دارد. اما بعضی دیگر از متخصصین نیز معتقدند که پرتقال ترش دارای چنین اثرات وخیمی نیست. در هر صورت بهتراست که جانب احتیاط رو از دست ندهیم و خطر نکنیم. هنوز تحقیقات جامعی در رابطه با اثر پرتقال ترش بر روی کاهش وزن صورت نگرفته است.

weight-loss1

چون این مکمل در داروخانه ها عرضه می شود، پس حتماً ایمن و بی خطر است!

بیشتر مردم از این حقیقت بی اطلاع هستند که مکمل های کاهش وزن مورد تأیید قرار نگرفته اند. خیلی ها تصور می کنند که هر چه که در داروخانه به فروش می رسد و یا از طریق رسانه ها تبلیغ می شود، حتماً مجوز ایمنی و بی خطر بودن دارد. ای کاش چنین بود اما اینطور نیست.

مکمل های لاغری طبیعی،‌ اثرات جانبی و مضر ندارند!

این موضوع حقیقت ندارد! اگر یک مکمل دارای اثر باشد، پس می تواند اثرات مضر هم داشته باشد و فرقی نمی کند که طبیعی باشد و یا مصنوعی باشد. اگر به دنبال مواد طبیعی هستید، به جای مصرف مکمل از مواد غذایی استفاده کنید. رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی، دو اصل همیشگی و تغییرناپذیر کاهش وزن ماندگار و بی خطر هستند.