nafkh-shekam

 

برای هر کسی پیش می آید گاهی دچار نفخ شکم شود. و بعضی اوقات هر کاری هم انجام دهید، به رفع آن کمکی نمی کند.

متخصصان می گویند در این مواقع، علاوه بر چای سبز که به شما کمک میکند احساس بهتری داشته باشید، مواد غذایی دیگری هم هستند که به همان خوبی به شما یاری می رسانند. در این مطلب ما به برخی از این مواد غذایی اشاره می کنیم…

 

-به دلیل قاعدگی، زنان بیشتر از مردان به نفخ مبتلا می شوند. یکی از شایع ترین اختلالات قاعدگی نفخ شکم و احتباس آب است. پس به جای مصرف مواد غذایی که وضعیتتان را بدتر می کند، کافیست کمی ماهی را امتحان کنید. ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که به رفع احساس نفخ و حتی بهبود نوسانات خلقی کمک می کند. بنابراین، دفعه بعدی که برای ماه آینده یک منوی غذایی آماده می کنید، ماهی را از قلم نیندازید!

-دانه کتان نه تنها برای سلامتی قلب مفید است بلکه درمانی موثر برای نفخ شکم است. چه به صورت کامل و چه به صورت پودر، دانه کتان به دلیل محتوی فیبرش در درمان نفخ شکم بسیار موثر عمل می کند.

-به جای مصرف بیش از حد آبمیوه، برای از بین بردن احساس نفخ میوه ها را در تکه های کوچک خرد کرده و مصرف کنید. چون آنها به سادگی هضم می شوند دیگر احساس ناراحتی نمی کنید.

-وقتی شکمتان نفخ کرده ، نمک مصرف نکنید. از خوردن غذاهای سرخ شده و فست فودی هم خودداری کند.

-یک فنجان کشک بخورید تا با احساس نفخ مقابله کند. این روش ساده و موثر است و خیلی سریع باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.