چه عاملی سبب شده که پوستم درخشان نشود

skin

اگر پوست شما آنطوری که می خواهید درخشان و سالم دیده نمی شود، زمانش فرا رسیده است که دست یه کار شوید! بیایید اول علت آن را بیابیم ، از سیگار کشیدن گرفته تا کم خوابی، آنوقت ببینیم که برای بانشاط  و درخشان کردن پوستمان، چه کارهای مراقبتی می‌توانیم انجام دهیم.

هر روز ضد آفتاب بزنید

اشعه‌های UV مضر خورشید، نه تنها خطر ابتلا به سرطان پوست را در شما افزایش می‌دهند، بلکه به کلاژن و الاستین که پوست شما را سفت و بدون چین و چروک نگه می‌دارد نیز آسیب می‌رسانند. کلاژن همچنین به تقویت رگ‌های خونی که پوست شما را تغذیه می‌کنند کمک کرده، و آن را درخشان می‌کند.

اما هنگامیکه کلاژن آسیب ببیند، شما پوستی کدر و ناهموار خواهید داشت. بنابراین یک ضدآفتاب یا مرطوب کننده با SPF 15 یا بالاتر پیدا کنید و هر روز در باران یا آفتاب از آن استفاده کنید.

skin1

از یک محصول روشن کننده‌ی پوست استفاده کنید

کرم‌ها و سرم‌های مختلفی وجود دارند که برای برطرف کردن کدری پوست و همچنین لکه‌های تیره طراحی شده‌اند. برای داشتن پوستی درخشان‌تر، از یک سرم روشن کننده‌ی روزانه که از تولید ملانین جلوگیری کرده و با گذشت زمان تغییر رنگ پوست (از جمله لکه‌های پیری) را کاهش می‌دهد، استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از ماسک‌های روشن کننده استفاده کنید که برای روشن‌تر و یکدست‌تر کردن پوست، تنها در ۱۵ دقیقه از اسیدهای آلفا هیدروکسی استفاده می‌کنند.

سیگار کشیدن را کنار بگذارید

سیگار کشیدن با افزایش چین و چروک‌ها و افتادگی پوست، پیری پوست را تسریع می‌کند. به گفته‌ی مایو کلینیک، سیگار کشیدن باعث می‌شود که رگ‌های خونی پوست شما تنگ شوند، در نتیجه پوست، اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند و درخشندگی‌اش را از دست می‌دهد. اگر سیگار را ترک کنید، پوست و سلامتی‌تان، سپاسگزار شما خواهند بود.

بیشتر بخوابید

به یک دلیل خوب به آن خواب زیبایی می‌گویند: خواب، فرصت بدن شما برای ترمیم تمام آسیب‌هایی است که در طول روز به آن وارد کرده‌اید. نداشتن خواب کافی، جلوی آن زمان حیاتی ترمیم پوست و همچنین بقیه‌ی بدنتان را می‌گیرد و می‌تواند باعث شود که مسن‌تر از چیزی که واقعا هستید بنظر برسید. برای داشتن صورتی با نشاط در روز، سعی کنید هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.

Healthy-Fourth-of-July-Recipes

مواد غذایی پاک بخورید

یک رژیم غذایی متعادل (پروتئین بدون چربی، سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و آجیل) نه تنها به شما انرژی بیشتری می‌دهد و کمک می‌کند که وزن سالمی‌داشته باشید، بلکه پوستتان را نیز تقویت شده و با طراوت نگه می‌دارد.

سلولهای مرده‌ی پوست را لایه برداری کنید

لایه برداری پوست شما، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای روشن کردن فوری پوستتان است. از یک لایه بردار حاوی آلفا هیدروکسی برای حذف سطح کدر پوست و آشکار کردن پوست سالم زیرین که ظاهر خطوط و چین و چروک‌های ریز را کاهش می‌دهد استفاده کنید، زیرا آنها «ترن اور» سلول را بیشتر کرده، تولید کلاژن را افزایش می‌دهند و پوستتان را صاف، نرم، و سفت‌تر می‌کنند.

بجای دستگاه‌های برنزه از کرم‌های برنزه کننده استفاده کنید

برنزه کردن می‌تواند ظاهر پوست شما را بسیار بهتر کند، پس مشکلش چیست؟ تخت‌های برنزه کننده، مشکل اصلی هستند! آنها شما را تا ۱۵ برابر بیشتر از خورشید در معرض اشعه‌ی ماورای بنفش قرار می‌دهند. خوشبختانه، شما می‌توانید بجای آنها از کرم‌های برنزه کننده استفاده کنید، و پوستتان را بخوبی برنزه و درخشان کنید.

یک روغن صورت را امتحان کنید

روغن صورت، یک محصول مراقبت از پوست جدید است. آنها پوست را بطور فوق العاده‌ای هیدراته، صاف و درخشان می‌کنند. کمی روغن را در دستتان بریزید و قبل از خواب روی صورت و گردنتان پخش کنید. شما با پوستی سالم و تقویت شده از خواب بیدار خواهید شد.

هایلایت اضافه کنید

ما درباره‌ی هایلایت‌های روی موهایتان صحبت نمی‌کنیم. برای منعکس کردن نور و درخشان کردن پوستتان، مقدار کمی‌هایلایتر (پودر یا کرم) روی استخوان‌های گونه‌تان بزنید. این‌هایلایتر نه تنها صورتتان را روشن می‌کند، بلکه استخوان‌های گونه‌ی شما را نیز برجسته‌تر می‌کند.

منبع : sorkhabsefidab.com

۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۲۳:۲۸
اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.