index.jpg74258678
اگر می خواهید فرزندی خوش تیپ و خوش پوش داشته باشید بهتر است از یک سری ترفندها بهره  بگیرید و کمی هم سلیقه به کار ببرید!

ووروجک‌های امروزی نسبت به نسل‌های قبل‌شان، بچه‌های خوش‌پوش‌تری هستند چون دنیای مد به عالم کودکانه آنها هم نفوذ کرده و طراحان لباس در کنار بزرگ‌ترها به بچه‌ها هم فکر می‌کنند. آنها حتی برند تخصصی و طراحان مخصوص خودشان را دارند.شما هم اگر یکی از این دلبرکان زیبا را در خانه‌تان دارید، کافی است، کمی بیشتر در دنیای مد کودکانه بچرخید تا بفهمید چگونه از دختربچه یا پسربچه‌تان می‌توانید یک نیم‌وجبی خوش‌تیپ بسازید. البته بهتر است میانه روی را در این کار رعایت کنید و توقع نداشته باشید که بعد از پوشاندن چنین ستی، دختر یا پسر شما مثل یک مدل راه برود، مثل یک مدل رفتار کند و خلاصه دنیای کودکانه‌اش را به نفع خوش پوشی و خوش تیپی کناربگذارد. به هیچ دلیلی، دنیای شاد بچه‌ها را از آنها نگیرید؛ هیچ چیز، حتی زیباترین عکس‌هایی که قرار است به یادگار بماند، ارزش این کار را ندارد.

خرید پیراهن‌های شاد برای دختربچه‌ها، بهترین کار است اما حواس‌تان باشد سادگی لباس را تحت تاثیر قرار ندهید چون کار ست کردن سخت می‌شود. سراغ پیراهن‌هایی که با اضافه کردن زیورآلاتی مثل زنجیر و. . . سنگین می‌شوند، نروید و جلوی سبکی کودکانه دخترها برای شادی و بازی کردن را نگیرید. استفاده از الیاف طبیعی و مدل‌های راحت و آزاد نکاتی است که باید در کنار طرح و رنگ پیراهن به آن دقت کنید. پیراهن‌ های گلدار همیشه انتخاب خوبی برای دختربچه‌ها هستند ولی بهتر است این گل‌ها طرحی فانتزی داشته باشند. این ست را برای گردش‌های خارج از خانه پیشنهاد نمی‌کنیم. برای چنین مناسبت‌هایی بهتر است از بلوز و شلوار استفاده کنید که دست و پای دختر شما در برابر زمین‌خوردن‌های احتمالی بیشتر محفوظ است.

بهترین انتخاب برای دخترها ژاکت‌های کوتاه نیم‌تنه‌ای هستند که می‌توانند روی پیراهن‌های شادشان بپوشند. یک ترفند ساده برای جذاب کردن این ست، استفاده از قانون تکامل در ست کردن است؛ یعنی رنگی متضاد با رنگ اصلی پیراهن انتخاب کنید تا هر دو جلوه بیشتری داشته باشند. در قانون رنگ، متضاد آبی، زرد است. در این فصل می‌توانید از نمونه‌های تریکو استفاده کنید.

این روزها دختربچه‌ها دست گرفتن کیف را دوست دارند اما بهتر است روی این موضوع نظارت داشته باشید به خصوص در مواقعی که از کوله‌پشتی استفاده نمی‌کنند. حمل کیف سنگین، عوارض دارد و باید جلوی این کار را بگیرید. هنگام انتخاب کیف هم نمونه‌های سبک پارچه‌ای یا حصیری را انتخاب کنید. احتمالا دخترک شما به تقلید از شما دوست دارد کیفی چرم با خود به ‌مهمانی ببرد ولی بهتر است به او توضیح بدهید که کیف‌های چرم مناسب بزرگ‌ترهاست.

از نگاه زیباشناسانه کامل‌کننده این ست، کفشی است که با ژاکت و گل‌های پیراهن هماهنگی داشته باشد. برای این ست به یک صندل یا کفش عروسکی احتیاج دارید. لطفا با استفاده از کفش‌های اسپرت، ظرافت این ست را خراب نکنید. همیشه یادتان باشد هنگام خرید اطلاع دقیقی از کمد فرزند خود داشته باشید و پیراهنی بخرید که با کفش عروسکی کمدش هماهنگ باشد. یک جفت کفش مشکی تمام زیبایی این ست را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بودن یا نبودن کلاه، نقش کلیدی در این ست ندارد فقط اگر کلاهی با طرحی فانتزی انتخاب کنید به کودکانه شدن این ست کمک می‌کند البته اگر در طول روز از خانه بیرون می‌روید، بهتر است کلاه را همراه داشته باشید چون آفتاب‌های تند بی‌خبر می‌آید.

نکته کلیدی این ست، چه از لحاظ زیبایی و چه کاربردی بودن، انتخاب دو تن‌پوش روی هم است. همین ترکیب تی‌شرت و پیراهن است که باعث شده این ست متفاوت از بقیه لباس‌های پسرانه باشد. برای این ترکیب باید یک اصل کلی را بدانید، اگر تی‌شرت طرحدار است، روی آن از پیراهن ساده استفاده کنید و زیر پیراهن‌های چهارخانه، تی‌شرت ساده به کار ببرید. پیراهنی که انتخاب می‌کنید هم بهتر است از نمونه‌های اسپرت باشد که آستین‌هایش تا می‌خورد چون بچه‌ها علاقه‌ای ندارند هنگام بازی آستین مزاحم داشته باشند. در نگاه اول این ست نیمه‌رسمی به نظر می‌رسد ولی به سرعت با حذف پیراهن، تبدیل به لباسی مناسب برای بازیگوشی می‌شود. تغییر کاربری سریع، این ست را به نمونه‌ای به دردبخور و مصرفی تبدیل می‌کند.

شلوار جین بهترین تن‌پوش برای پسربچه‌هاست چون مقاومت لازم برای بازی‌های آنها را دارد. برای راحت بودن بچه‌ها بهتر است سراغ نمونه‌های تنگ و برشدار نروید. چنین شلواری با برش آزاد به تن اغلب پسربچه‌ها با اندام ریز، متوسط یا درشت خوب می‌ایستد. تا زدن پایین شلوار جین هم از مدهای امسال است که بد نیست به تیپ کودکان خود اضافه کنید.

هیچ‌چیز راحتی یک جفت کفش کتانی را برای بچه‌ها ندارد اما شما می‌توانید کفش او را از نمونه‌های نیمه‌اسپرت تهیه کنید که با چنین ستی هماهنگی دارد. اما نکته کلیدی در این ست جوراب است. اگر جوراب ساق بلند استفاده کنید، زیبایی ست تحت تاثیر قرار می‌گیرد پس بهتر است برای چنین ترکیبی با پاچه تاخورده از جوراب‌های ساق کوتاه و ترجیحا هم‌رنگ با کفش استفاده کنید. رعایت همین نکات ریز است که از فرزند شما، مردی خوش‌تیپ و جذاب می‌‌سازد.

 

منبع: سیب سبز