770

در زندگی هر شخصی مسائلی وجود دارد ؛ وقتی نمیتوانند از پس آن بر آیند ناراحتشان میکند برخی از افراد  دوست دارند همیشه راحت باشند و مشکلی نداشته باشد و وقتی زندگی بر وفق مرادشان نیست از خود بیخود میشوند در اینجا راکارهایی را برای شما معرفی میکنیم که در مواقع سختی از پس مشکلات بر آیید

بروز مشکلات و موانع در زندگی اجتناب ناپذیر است. بهر حال, وقتی با مشکلات و موانع مواجه شدید برخی چیزها را بخاطر داشته باشید, اینکار به شما کمک می کند تا از پس این موانع بر آیید. وقتی همه چیز اشتباه بنظر می رسد, تمرین کنید تا به خودتان این چیزها را بگویید.

1- و این نیز بگذرد

گاهی اوقات این احساس به شما دست می دهد که بخش های ناخوشایند زندگی تان دیگر دارد به آخر می رسد. فرق نمی کند که در حال برخورد با مسائل مربوط به کار, مشکلات خانوادگی, یا شرایط پر تنش هستید, تعداد بسیار کمی از مشکلات برای یک عمر باقی خواهد ماند. پس بخاطر بسپارید, که همه چیز برای همیشه بد نخواهد بود.

2- برخی کارها که دارد درست پیش می رود

وقتی کارها در مسیر اشتباه دارد پیش می رود, تشخیص اینکه چه کاری دارد درست پیش می رود سخت می شود. در این شرایط صرفنظر کردن از چیزهای خوب و فقط تمرکز بروی چیزهای بد آسان است. همیشه بخاطر بسپارید برخی کارها همیشه خوب پیش می رود. عمدا به قضیه مثبت نگاه کنید, حتی اگر چیزهای خوب بسیار کوچک باشند.

3- من هنوز کنترل نسبی دارم

یکی از چیزهایی خیلی مهم که باید به خاطر داشته باشید این است که شما هنوز کنترل نسبی بروی اوضاع دارید. حتی اگر این کنترل, کنترل کاملی بروی شرایط پیش رو نباشد, یکی از چیزهایی که همیشه می توانید برویش کنترل داشته باشید نگرش و واکنش تان بروی شرایط پیش رو می باشد. بروی چیزهایی تمرکز کنید که در کنترل شماست.

4- من می توانم درخواست کمک کنم

درخواست کمک می تواند گاهی اوقات سخت باشد. بهر حال, اما یکی از بهترین راه ها برای مقابله با شرایط سخت است. به مردم آنچه که نیاز دارید بگویید به خصوص اگر آنها خودشان پیشنهاد کمک کردند. واهمه نداشته باشید از اینکه به خانوداه و یا دوستانتان برای درخواست کمک تماس بگیرید, چه نیاز به کمک مالی, کمک احساسی, یا کمک عملی داشته باشید.

5- بسیاری از این مشکلات چند سال دیگر هیچ اهمیتی نخواهد داشت

بسیاری از مشکلاتی که امروز نگران آن هستیم شاید در 5 سال آینده هیچ اهمیتی برایمان نداشته باشند. بخاطر بسپارید هر چیزی که در حال حاضر صحیح پیش نمی رود فقط 1% از زندگی شما بوده که درست پیش نمی رفته است. حتی اگر با مشکلات اساسی مانند بیماری کسی که دوستش دارید دست و پنجه نرم می کنید. بخاطر داشته باشید بسیاری از چیزهای خوبی که دوست دارید اتفاق بیافتد, به احتمال قوی طی یک یا دوسال آینده اتفاق خواهد افتاد.

6- من می توانم از پس این مشکل برآیم

عدم اعتماد بنفس در انجام دادن کارها می تواند به استرس تان بیافزاید. یکی از بهترین چیزهایی که می توانید داشته باشید اعتماد بنفسی است که می توانید از پس این مشکلات برآیید. حتی اگر احساس خشم, صدمه خوردن, نا امیدی, یا غمگین بودن داشته باشید, این چیزها شما را نخواهد کشت. می توانید از پس این مشکلات و موانع هم برآیید.

7- از دل این مشکل چیز خوبی بیرون می آید

هیچ اهمیتی ندارد شرایط تا چه حد می تواند بد باشد, فقط ایمان داشته باشید که از پس این مشکلات چیزهای خوبی بیرون می آید. حداقل, خیلی خوش شانس بوده اید که درسی از زندگی تان گرفتید. شاید درس بگیرید که دیگر این اشتباه را در آینده تکرار نکنید و شاید هم بهتر با یک وضعیت بد روبرو شدید و از پس آن چیز خوبی بیرون بیاید. وقتی اتفاق بدی برایتان می افتد همیشه بدنبال نکات خوب قضیه بگردید.

8- چیزهایی را که خارج از کنترلم است می پذیرم

خیلی چیزها وجود دارند که خارج از کنترل شما هستند. شما نمی توانید گذشته تان را تغییر بدهید, یا رفتار شخص دیگری را, یا مسائل مربوط به سلامتی کسی که دوستش دارید. زمانتان را برای وادار کردن دیگران به تغییر هدر ندهید یا سعی نکنید چیزهایی که خارج از کنترل تان هستند را تغییر بدهید. وقت و انرژی را به تلاش برای چیزهایی که باعث می شود احساس درماندگی و خستگی بکنید سرمایه گذاری نکنید. پذیرش یکی از بهترین راهها برای انعطاف پذیر بودن است.

9- من بر مشکلات گذشته ام غلبه می کنم

وقتی با مشکلی مواجه می شوید یک چیز است که حتما باید بخاطر بسپارید, شما نمی توانید مشکلات گذشته تان را مدیریت کنید. از مشکلات گذشته تان که با موفقیت با آنها روبرو شده اید چشم پوشی نکنید. تمام موانعی که در گذشته از آنها عبور کرده اید را به خودتان یادآوری کنید با این روش اعتماد بنفش مناسبی برای برخورد با مسائل پیش رو بدست می آورید.

10- من نیاز به مراقبت بیشتر از خودم دارم

وقتی همه چیز بنظر اشتباه می رسد, مواظب خودتان باشید. مقدار بیشتری استراحت کنید, برخی اوقات تمرین ورزشی کنید, غذاهای خوب بخورید, و زمان کافی برای اوقات فراغتتان در نظر بگیرید. وقتی بیشتر مراقب خودتان باشید بهتر می توانید با مشکلات روبرو شوید.

منبع- جنی