images.jpg56389

بهتر است همیشه حواستان به تنهاشدن و منزوی شدن فرزندتان باشد و از دوری کردن وی از والدین و علاقه وی به تنهایی پیشگیری کنید!

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

هانیه رضایی  اظهار کرد: پدر و مادر همواره فرزند خود را دوست دارند و عشق‌شان ذاتی است، ولی این به‌ تنهایی برای فرزندان کافی نیست؛ چرا که فرزندان به دنبال تأمین نیازهای خود هستند و هرچه بزرگ‌تر می‌شوند انتظارات و نیازهای‌شان نیز نمایان‌تر می‌شود، از این ‌رو اگر پدر و مادر به ‌درستی آن‌ها را درک نکنند و علاوه بر در نظر نگرفتن نیازهای عاطفی و مادی محدودیت‌های بیش ‌از حد نرمال برای‌شان مقرر کنند نارضایتی فرزند نیز آغاز شده و حتی ممکن است به ‌تدریج تبدیل به تنفر شود.

این روان‌شناس ادامه داد: علت دیگر دوری فرزند از والدین تأثیرپذیری از شرایطی است که والدین فراهم می‌کنند، همان‌ طور که کودکان از محیط بیرون تأثیر می‌پذیرند شرایط و جو منزل هم بر آن‌ها مؤثر است، خیلی از والدین با بحث ‌و جدل و ایجاد استرس‌های متوالی در منزل فرزند را تحت ‌فشار روحی قرار می‌دهند، به همین خاطر فرزندان نمی‌توانند به ‌درستی بر درس یا فعالیت‌های مفید خود تمرکز کنند و به محیط بیرون و احیاناً به دوستان ناباب و انواع ناهنجاری‌ها روی می‌آورند.

وی افزود: همه این عوامل دست ‌به ‌دست هم می‌دهند تا فرزند خود را در تنگنا ببینند و با اهانت و بی‌حرمتی به والدین پدر و مادرشان را اشخاصی خودخواه و بدون ملاحظه بخوانند، این در حالی است که شاید راه‌حل درمان آن از نظر برخی آسان به نظر برسد ولی زمان‌بر است؛ چرا که برای برقراری عاطفه و محبت دوباره با کودکان نیازمند تحمل صبر زیاد است و والدین باید همواره صبور باشند، به فرزندان خود عشق بورزند، برای آن‌ها وقت بگذارند و درک‌شان کنند.

رضایی تصریح کرد: در حقیقت والدین باید به صحبت‌های فرزندان‌شان به‌ طور دقیق گوش دهند آن‌ها را تشویق کنند تا از دوستان ناباب خود دوری کرده و در این مسیر از هیچ کمکی فروگذار نباشند، به ‌علاوه والدین باید فرزندان خود را در پیشرفت‌های درسی و نیل به اهداف‌شان یاری دهند و شرایطی فراهم کنند تا رشد شخصیتی آن‌ها تکامل‌یافته به جهتی مثبت نیل پیدا کند.

(ایسنا)