images.jpg4278658

این عادات نامناسب موجب می شوند به فردی دوست نداشتنی و ترد شده از اجتماع  تبدیل شوید.

همه تلاش می‌کنند بهترین فرد ممکن باشند؛ مهربان، دلسوز و دل‌رحم. اما رفتارها و عادت‌های بد باعث می‌شوند نچسب و آزاردهنده به نظر رسیده، یا فردی باشیم که دیگران تمایلی به برقراری ارتباط با او را ندارند.
گراف در این مطلب تعدادی از این مشخصات را برای شما آورده‌ است. با ترک این رفتارهای مخرب تعداد دوستانتان بیشتر خواهد شد.
۱. خودشیفته‌ بودن
معمولاً ناخودآگاه اینگونه رفتار می‌کنید.
فقط به خودتان توجه می‌کنید، تنها در مورد خودتان صحبت می‌کنید، اغلب اهمیت نمی‌دهید دیگران چه حرفی برای گفتن دارند و خود را مهم‌ترین فرد روی زمین می‌دانید. اگر این جملات درمورد شما صحیح می‌باشد زمان تغییر فرا رسیده است؛ زیرا در صورت ادامه این رویه هیچ دوستی برایتان باقی نمی‌ماند.

۲. نادیده گرفتن زیبایی درونی و اهمیت دادن به زیبایی بیرونی
زیبایی واقعی از درون قلب و روح می‌آید. ظاهر مهم‌ترین نکته نیست، اما برخی افراد فکر می‌کنند زیبایی ظاهر همه‌چیز است. شما هم به این موضوع فکر کنید، آیا این طرز فکر زشت نیست؟
پس بیایید طرز فکرمان را تغییر دهیم.

۳. همیشه در کشمکش بودن
آیا همیشه باید بهترین باشید، بیشتر ببینید یا بیشتر انجام دهید؟ این رفتار غیرقابل تحمل است. سعی کنید نسبت به دوستانتان بامحبت‌تر بوده و اجازه دهید در کنار شما بهترین بودن را تجربه کنند. مثلاً اگر دوستتان بر ترسش غلبه کرده و از ارتفاع ۳ متری پریده است نگویید: «فقط ۳ متر؟ من از ارتفاع ۹ متری هم پریده‌ام.» در عوض بگویید: «وای چقدر هیجان‌انگیز! بهت افتخار می‌کنم.»
۴. با دوستان مانند دشمن رفتار کردن
افرادی که با دوستان خود بگومگو می‌کنند واقعاً آزاردهنده‌اند. به‌جای اینکه باهم بوده و برای یکدیگر ارزش قائل شوید همیشه به آن‌ها پشت می‌کنید یا از پشت خنجر می‌زنید. همیشه به یاد داشته باشید که دوستانتان دشمن شما نیستند بلکه حامیانتان هستند.
۵. در مورد ارزش خود برای دیگران تردید کردن
اگر دائماً می‌پرسید چرا دیگران شما را به‌اندازه‌ای که می‌خواهید مهم نمی‌دانند قطعاً فردی آزاردهنده هستید. مثلاً دو تا از دوستانتان بدون شما گردش رفته‌اند و از نظر آن‌ها این موضوع عادی است اما شما دلخور شده‌اید. از این موضوع بگذرید؛ به خاطر داشته باشید که آن‌ها هنوز دوستانتان هستند و زندگی‌شان بدون شما هم جریان دارد.

۶. رئیس بودن
در گروه دوستان همه باید حقوق مساوی داشته باشند. اگر همیشه شما تصمیم‌گیرنده هستید و دیگران و کارهایشان را کنترل می‌کنید، باید بدانید که این رفتارتان خیلی آزاردهنده است.
۷. صادق نبودن
برای اینکه دوستی محبوب و فوق‌العاده باشید باید صادقانه رفتار کنید. افراد «دو رو» آزاردهنده‌اند زیرا درباره همه‌چیز دروغ می‌گویند. آن‌ها در مورد هر سؤالی که در موردشان پرسیده می‌شود یا احساسات دیگران در مورد چیزهای مختلف سؤال می‌پرسند.
۸. بی‌ادب بودن
سعی کنید با توهین و نظرات بی‌ادبانه در جمع دوستانتان را ناراحت نکنید؛ زیرا هیچکس دوست ندارد چنین دوستی داشته باشد. گاهی اوقات با دیگران موافق نیستید یا با صحنه‌های ناخوشایند مواجه می‌شوید. اما به خاطر تفاوت دیدگاه‌ها، دیگران مجبور نیستند رفتار بد شما را تحمل کنند.

۹. متوقع و در عین حال غیرقابل اعتماد بودن
آیا وقتی دوستانتان به شما احتیاج دارند کمکشان می‌کنید؟ یا همیشه برای کمک به دیگران سرتان شلوغ است؟
یکی دیگر از رفتارهای آزاردهنده در دوستی شانه خالی کردن از کمک به دوستان است. همچنین سعی کنید جزء آن افرادی نباشید که همیشه از دیگران کمک می‌گیرند اما هیچکس نمی‌تواند روی کمک آن‌ها حساب کند. به شما اطمینان می‌دهم که هیچکس دوستی با این خصوصیت را نمی‌خواهد.

۱۰. منفی‌نگر بودن
منفی‌نگر بودن ویژگی نامطلوبی است. اگر دائماً همه‌ چیز را تحقیر کرده یا بدبین هستید، رویه‌ خود را تغییر دهید. زیرا هیچکس دوستی نمی‌خواهد که همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بیند.
گراف‌لایف