multitasking-workouts-01

معمولا نود درصد خانمها هرروز آرایش میگیرند و وقت زیادی برای این کار میگذارند و وقتی  میگویند ورزش روزانه انجام دهید از کمبود وقت شکایت میکنند اگر اینچنین است در هنگام آرایش نیز میتوانید ورزش کنید .یعنی آرایش توام با ورزش هم خوش اندام می شوید و هم آرایش میکنید ما در این بخش تمرینات آرایشی را برای شما بیان می کنیم

 

 

7 تمرین موثر که می توانید حین کارهای زیبایی روزانه انجام دهید:

multitasking-workouts-02multitasking-workouts-02

مسواک زدن و تعادل
وقتی در حال مسواک زدن هستید روی انگشتان پاهایتان بایستید و سعی کنید تعادلتان را حفظ کنید ،این کار علاوه بر تقویت عضلات پا موجب افزایش تعادل بدنتان می شود . دقت کنید که حتما عضلات شکمتان را هم منقبض کنید.

multitasking-workouts-03

آرایش همراه با کیگل
وقتی در حال آرایش هستید ، تمرینات کیگل را انجام دهید و عضلات داخلی بدنتان را به کار بگیرید . شاید تصور کنید که کیگل مختص زنان باردار است و یا تنها برای بهبود روابط زناشویی مناسب است اما کیگل برای همه ضروری است چرا که موجب تقویت عضلات قسمت میانی بدن شده و از برخی بیماری ها جلوگیری میکند .
سعی کنید 5 ست 10 تایی حرکت را تکرار کنید . وقتی ست را کامل کردید ببینید چه مدت می توانید عضلاتتان را درگیر کنید و 5 ست طولانی را دوباره تکرار کنید .

multitasking-workouts-03

آرایش مو و کشش پاشنه
وقتی در حال سشوار کشیدن و مرتب کردن موهایتان هستید کشش پاشنه پا را تمرین کنید .در حالی که نشسته اید پاهایتان را به شکل الماس قرار دهید و در حالی که نوک پا را روی زمین قرار داده اید پا را به بالا بکشید . با این کار عضلات داخل ران ، همسترینگ و پشت پا کشیده می شوند .

multitasking-workouts-04

رژ لب و کشش پشت پا
هنگام رژ لب زدن کمی به جلو خم شده و پای ثابت را شل کنید و بعد در حالی که عضلات شکم را منقبض کرده اید ،پا ی دیگر را به سمت عقب بکشید و نگهدارید. برای هر پا 10 بار حرکت را تکرار کنید .

multitasking-workouts-05

ماسک صورت و دراز نشست
خوب وقتی که از ماسک برای صورت استفاده می کنید بهترین زمان برای دراز نشت است . شما زمان زیادی برای تمرینات شکمی دارید . پیشنهاد می کنیم که انواع دراز نشست کامل ، نیمه و خم به پهلو را با هم ترکیب کنید .

 

سفید کردن دندان و وزنه ها
برای کارهای روتین زیبایی نظیر سفید کردن دندان ها و یا رنگ کردن موها که 30 دقیقه وقت می گیرند ، تمرینات با وزنه عالی هستند . البته برای عضله سازی بهتر میتوانید وزنه های سنگین تری را به مرور استفاده کنید .برای مثال می توانید بازوها را همراه وزنه در راستای شانه ها صاف نگهدارید ، دست ها را بالای سر ببرید و پایین بیاورید و یا دستها را از آرنج خم کرده به سمت داخل بکشید و به وضعیت قبل برگردید و …

 

مانیکور و پرش
بعد از مانیکور می توانید حرکت پروانه را انجام دهید ، هم ناخن هایتان خشک می شوند و هم حسابی ورزش کرده اید.

منبع-آی بانو