tanning

قصد داریم  برای برنزه کردن  موارد مفیدی را بیان کنیم  ابتدا مواردی را که پیش از برنزه کردن باید رعایت کنید  و سپس روند برنزه کردن و مواردی که پس از برنزه کردن باید انجام دهید اینها شیوه های  موثر برای برنزه کردن هستند که نتایج مفیدی دارند

آماده سازی قبل از برنزه
قبل از رفتن به  ساحل یا سالن برای برنزه کردن،  موهای بدن خود را بزنید. زیرا اگر بعد بعد از آفتاب گرفتن اصلاح کنید سلول های مرده پوست برداشته می شوند و رنگ برنزه شما کمی محو خواهد شد. بهتر است چند ساعت قبل از رفتن موهای زائد را اصلاح کنید تا پوستتان فرصت ترمیم شدن پیدا کند.
بسیاری از مردم لایه برداری پوست را توصیه می کنند. لایه برداری تا حد امکان سلول های مرده را از از بین می برد. سلول های سطح پوست که پوسته پوسته شدند رنگ برنزه شما را کمرنگ نشان می دهند. بهتر است از یک مرطوب کننده استفاده کنید زیرا در معرض اشعه UV قرار گرفتن، باعث خشکی پوست می شود. پس از یک مرطوب کننده که به پوستتان آب رسانی کند استفاده کنید یا از یک لوسیون برنزه کننده  که دارای روغن های مفید و ویتامین ها و آنتی اکسیدان هاست استفاده کنید تا از آسیبهای اشعه UV در امان بمانید.
روند برنزه کردن
از تماس بیش از حد با نور ماورای بنفش اجتناب کنید. طی چند روز یا حتی چند هفته خود را در معرض نور قرار دهید.قرار گرفتن در معرض نور ماورای بنفش در هر زمانی موجب آفتاب سوختگی می شود. بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که پخش شدن آفتاب سوختگی در پوست برنزه،آن را زیبا تر می کند،در حقیقت هر گونه آفتاب سوختگی موجب آسیب پوستی می شود.
بهتر است با 5 تا ده دقیقه آفتاب گرفتن شروع کنید. می توانید این کار را دوبار در روز انجام دهید و به تدریج زمانی که صرف برنزه کردن می کنید افزایش دهید. اکر به روش قدیمی برنزه می کنید مثل دراز کشیدن در آفتاب، سعی کنید وسط روز که تابش خورشید شدید است از اینکار اجتناب کنید.خصوصا ساعت 11 تا 3 که اشعه ها بسیار شدید هستند. اگر برای اینکار به یک سالن مراجعه می کنید می توانید قدرت اشعه ماورای بنفش را به میزان مورد علاقه خود تنظیم نمایید. بنابر این  دیگر محدودیت زمانی مسئله ساز نخواهد بود.
بعد از یک جلسه برنزه کردن چه کنیم؟
همانطور که قبل از برنزه کردن آبرسانی به پوست را پیشنهاد کردیم بعد از آن هم استفاده از یک کرم آبرسان را پیشنهاد می کنیم. بهتر است ابتدا دوش بگیرید تا روغن ها از سطح پوستتان پاک شود و سپس از کرم مرطوب کننده،استفاده نمایید.

منبع : banoyealvand.com