machine-shoulder-press-promo

به این موارد ورزشی معمولا اهمیتی داده نمی شود درحالیکه  اینها اهمیت بسزایی در ورزش دارد  مسائلی که پیرامون آن می خواهیم بحث کنیم یمی آز ا«ها لباس ورزش است که رعایت بهداشت این لباسها بسیار مهم است . انتخاب لباس ورزش هم مهم است اینکه لباس ورزش از چه جنسی باشد اهمیت دارد . مورد بعدی اندازه گیری وزن بعد از ورزش است .

چه تازه کار باشید و بخواهید ورزش رو تازه شروع کنید و چه تازه کار نباشید اما به هر دلیلی مدتی از ورزش کناره گرفته بوده اید و دوباره ورزش رو بعد از مدت طولانی شروع کرده باشید، یکسری نکات رو باید مد نظر داشته باشید. گاهی این نکات رو نمی دانیم و گاهی اونها رو فراموش می کنیم.

به شستشوی لباس ورزشی خود توجه کنید

عرق کردن در حین ورزش، برای بدن و ذهن و حتی پوست ما خوب است. لباس های ورزشی آغشته به عرق رو در داخل کیف ورزشی یا کمد رها نکنید. اگر بلافاصله بعد از ورزش حوصله و توان شستشوی اونها رو ندارید، حداقل اونها رو مقابل آفتاب یا در هوای آزاد پهن کنید تا موقتاً خشک شده و باکتری ها مجال رشد در اونها رو پیدا نکنند. سپس در فرصت مناسب،‌ لباس ها رو بشویید. برای آشنایی بیشتر با روش های صحیح شستشوی لباس های ورزشی می توانید بر روی اینجا کلیک کنید.

از لباس مناسب برای ورزش استفاده کنید

بعضی از لباس های ورزشی فقط ظاهر قشنگی دارند اما در واقع نه از لحاظ جنس و نوع پارچه و نه از لحاظ ثابت نگه داشتن بخش های مختلف بدن و عضلات، مناسب نیستند. اگر تصمیم گرفته اید که به بدن خودتون اهمیت بدهید، ارزش این رو دارد که لباس مناسب تهیه کنید. حتی اگر مجبور باشید که هزینه بیشتری بکنید، در عوض تناسب بدن شما در حین ورزش، بهتر حفظ می شود.

از قدیم گفته اند “بازی سرشکستنک دارد!”

ورزش سرشار از نکات مثبت است (از کاهش وزن گرفته تا افزایش انرژی و بنیه و تقویت عضلات) اما جراحت و اصطکاک پوست هم بخشی از ورزش است. اصطکاک پوست بیشتر در نواحی داخلی ران و زیر بازوها اتفاق می افتد و یا لباس و پوست در زمان انجام یک حرکت تکرار شونده، به هم ساییده می شوند.

یکی از راهکارها برای کاهش اصطکاک پوست بدن این است که لباس ورزشی مناسب تهیه کنید تا اصطکاک به حداقل برسد. همچنین، می توانید از ژل ها و کرم های مخصوص برای کاهش اصطکاک بین سطوح پوست استفاده کنید.

scale

نوسانات وزن در اثر ورزش

آیا می دانید که عدد ترازو می تواند وزن رو در طی یک روز تا چندین کیلوگرم بالا و پایین نشان دهد؟ مایعات موجود در بدن، نقش مهمی در این نوسانات وزنی ایفا می کنند. ترازو وسیله خوبی برای اندازه گیری تغییرات وزنی است اما کافی نیست. با دیدن عدد ترازو نباید زیاد خوشحال یا مأیوس بشویم.

تغییرات وزن بلافاصله بعد از ورزش، نتیجه عرق کردن و از دست دادن مقدار زیادی از مایعات بدن است. گاهی نیز وزن بعد از ورزش، حتی بیشتر از وزن قبل از ورزش است! پس هیچ وقت بلافاصله بعد از ورزش، خودتون رو وزن نکنید. همیشه یک روز از هفته و یک ساعت خاص از اون روز رو به وزن کشی اختصاص بدهید. مثلاً صبح جمعه و قبل از شروع ورزش.

از بی اطلاعی خودتون از نحوه کار با دستگاه های ورزشی، احساس خجالت و شرمندگی نکنید

هیچ کس از بدو تولد با آگاهی از نحوه عمل دستگاه های ورزشی به دنیا نیامده است. همه افراد حرفه ای و نیمه حرفه ای که در باشگاه می بینید هم روزی مبتدی و تازه کار بوده اند و اطلاعی از نحوه استفاده از دستگاه ها نداشته اند. نگذارید ترس از بی اطلاعی،‌ ورزش کردن شما رو با مانع روبرو کند. بپرسید و یاد بگیرید. اشتباه کنید و دوباره انجام بدهید. همه افراد، همین گونه اند. هیچ کس شما رو مسخره نمی کند و حتی بعضی از افراد از اینکه تجربیات شون رو با شما در میون بگذارند، خوشحال می شوند.

چه نکات دیگری به ذهن شما می رسند که دوست دارید با ورزشکاران مبتدی و علاقمندان در میون بگذارید؟ در بخش نظرات، منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

منبع :yeka.ir