Hypoallergenic-Makeup

معمولا افرادی که دارای پوست حساس هستند از مواد آرایشی مخصوصی استفاده میکنند.این افراد ترجیح میدهند از مارکهایی که کمتر ایجاد الرژی میکنند و توسط متخصصین پوست تست شده اند و دارای برچسبی هستند که نشان می دهند.این محصولات کمتر ایجاد آلرژی میکنند،استفاده کنند.

البته باید توجه داشت که متاسفانه ، الزامی در مورد این برچسبها برای تولیدکنندگان وجود ندارد. بنابراین مصرف کنندگان باید محصولات را با دقت مورد بررسی قرار دهند.‍

برخی از افزودنی ها خطر ابتلا به آلرژی را افزایش می دهند،مثل:رایحه ها،رنگهای مصنوعی،موادنگهدارنده بیش از حد و برخی ازواکس هاو روغن ها.

این مواد افزودنی در افراد قابل توجهی ایجاد آلرژی می کنند.بنابراین هنگام انتخاب لوازم آرایشی باید آنهایی را انتخاب کنیم که دارای فرمولاسیون ساده تر باشند ودر آنها ازمواد نگهدارنده وعطریات غیر ضروری کمتر استفاده شده باشد.

واکس ها و روغن ها نیز باعث بسته شدن منافد پوست میشوند.برخی از کارشناسان استفاده از مواد معدنی را یک جایگزین مناسب برای افراد دارای پوست حساس میدانند.با این حال بهترین توصیه برای افراد با پوست حساس این است که قبل از خرید محصولات آرایشی با متخصصین پوست مشورت کنند تا دچار آلرژی نشوند.