gesu_01_img0071

برای انجام عمل ایمپلنت نیاز به یک سری آمادگی ها دارید که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم.

دکتر نیما شفیعی، دندان‌پزشک: 
از آنجایی که کاشت ایمپلنت‌های دندانی به یک یا چند پروسه جراحی نیاز دارد، لازم است که یک ارزیابی کامل از پروسه کاشت ایمپلنت داشته باشید:
• معاینات کامل دندان‌پزشکی. در این معاینات از تصاویر اشعه ایکس و قالب‌های دندانی برای ارزیابی وضعیت دهان و دندان کمک گرفته می‌شود.
• برنامه درمانی. در این برنامه به مسائلی مانند تعداد دندان‌های مورد نیاز برای جایگزینی و وضعیت استخوان فک بیمار رسیدگی می‌شود. پروسه برنامه‌ریزی به کمک متخصصان دندان‌پزشکی انجام می‌گیرد؛ متخصصان دهان، فک و صورت و متخصصان پریودنتیست در این پروسه نقش دارند.
مشکلات پزشکی و داروهای مصرفی باید به اطلاع پزشک رسانده شوند. داروهای تجویز شده‌ی پزشک، داروهای خانگی و مکمل‌ها از جمله داروهای مصرفی مرسوم هستند. اگر ناراحتی قلبی داشته و یا از ایمپلنت‌های ارتوپدی استفاده می‌کنید، پیش از آغاز عمل تحت درمان آنتی بیوتیک قرار خواهید گرفت تا احتمال بروز عفونت به حداقل برسد.
برای کنترل درد در طول جراحی از بی‌حسی موضعی، آرام بخش و یا بیهوشی کامل استفاده می‌شود. در این مورد بهتر است از پیش با یک متخصص دندان‌پزشکی مشورت کنید. تیم جراحی، شما را در رابطه با مصرف مواد غذایی و آشامیدنی مناسب پیش از عمل جراحی راهنمایی خواهد کرد.
جراحی ایمپلنت‌های دندانی به طور معمول یک عمل سرپایی است که در چند مرحله انجام می‌شود:
• دندان آسیب‌دیده کشیده می‌شود.
• استخوان فک برای عمل جراحی آماده می‌شود؛ این فرآیند ممکن است با پیوند استخوان همراه باشد.
• پس از التیام استخوان‌ها، ایمپلنت‌های فلزی در استخوان فک قرار داده می‌شوند.
• دوره نقاهت جراحی ایمپلنت ممکن است تا چند ماه به طول بیانجامد.