1470238_178844868982675_1158275959_n

برسی که مناسب موهای شماست باید چه ویژگیهایی داشته باشد ؟

◄ برس‌هاي چوبي تخت:
برس‌هاي چوبي مستطيلی به راحتي سبب باز شدن گره‌ها بدون شکستن بافت مو مي‌شوند. اين نوع برس‌ها براي تمامي موهاي فر و مجعد و مناسب است و دندان‌هاي چوبي آن بهترين گزينه براي شانه کردن موهاي خشک و وز است.
براي استفاده از اين برس ابتدا آن را به آرامي روي سطح مو که به دسته‌هاي کوچک تقسيم شده است، بکشيد. هرگز شانه‌ها را در عمق مو فرو نکنيد. ابتدا نوک موها را برس بزنيد و به تدريج به ريشه نزديک‌تر شويد بعد از آنکه عمده گره‌ها باز شدند، مي‌توانيد مو را از سمت ريشه به سمت نوک کاملا برس بزنيد.

◄ برس با موهاي نرم طبيعي :
برس‌هاي تخت که دانه‌هاي آن از بافت‌هاي نرم طبيعي تهيه شده باشند مناسب‌ترين گزينه براي موهاي آسيب ديده‌اند زيرا بافت نرم دانه‌ها به موهاي سست و خشک آسيب نمي‌رساند. اين نوع برس‌ها همچنين براي موهاي نازک و ظريف و حساس هم مناسب است.
در ضمن بهترين گزينه براي موهاي کودکان به شمار مي‌روند زيرا بافت نرم دانه‌ها به پوست سر آنها آسيب نرسانده و شانه کشيدن را براي مادر راحت‌تر مي‌کند. در حين استفاده از اين برس‌ها نيز ابتدا بايد از نوک موها و حجم کم برس زدن را آغاز کرد و کم‌کم به ريشه نزديک شد.
در ضمن از اين نوع برس در حين سشوار کشيدن مو براي خشک کردن کامل ريشه‌ها نيز مي‌توان استفاده کرد.

◄ برس‌هاي صاف‌کننده با صفحات سراميکي:
اين نوع از برس‌ها براي موهاي ضخيم و موج‌دار مناسب است و مي‌تواند سبب صاف و بلندتر شدن ظاهري موها شود. اما مراقب باشيد زيرا اين برس مناسب موهاي فر نيست و نمي‌تواند آنها را صاف کند. براي استفاده موهايتان را با يک شامپوي نرم‌کننده بشوييد و در حالي که هنوز نمناک است تکه باريکي از مو را درون صفحات سراميکي برس گذاشته و از سمت ريشه به سمت نوک مو بکشيد. اين کار را تکرار کنيد تا مو خشک شود. حتما در برس کشيدن نوک موها دقت کنيد تا کاملا صاف شوند و بد به نظر نرسند.

◄ برس‌هاي داراي دانه‌هاي الياف طبيعي و صنعتي:
اين نوع برس‌ها مناسب موهاي پرپشت طبيعي است و فرقي نمي‌کند موي شما کوتاه، بلند،‌ صاف يا مجعد باشد اما مناسب موهاي فر نيست. در استفاده از اين برس بايد آن را از سمت ريشه به سمت نوک مو بکشيد و در هر بار استفاده موهاي جمع شده روي سطح آن را برداريد. در غير اين صورت برس عمق خود را از دست داده و چندان موثر و کارآمد نخواهد بود. در ضمن حين شانه کردن مي‌توانيد سرتان را پايين آورده و موها را به جلو برگردانيد و شانه کنيد تا تمام جهات موهاي سر شما شانه شوند.

◄ برس چوبي گرد با دندان‌هاي با فاصله:
اين نوع برس به دليل حالتي که دارد حرکت را آسان مي‌کند و در ضمن جنس چوبي آن مانع از الکتريسيته مي‌شود. اين نوع برس که در سايزهاي مختلف وجود دارد، مناسب موهاي بلند يا نيمه‌بلند است و در صورتي که تمايل به براشينگ و حالت دادن به مو داشته باشيد، موثر است. برس گرد مثل يک بيگودي بزرگ عمل مي‌کند.
براي استفاده قطعه باريکي از مو را در دست گرفته کمي آن را نم‌دار کنيد و بعد با کشيدن برس گرد و پيچاندن مو به دور آن با سشوار مو را خشک کنيد. بعد از حرارت گرم نيز به مو حرارت سر سشوار را بدهيد تا حالت بوکل باقي بماند. مي‌توانيد بوکل‌‌ها را به سمت داخل يا بيرون ايجاد کنيد. بعد از اتمام همه قسمت‌هاي مو يک بوکل کلي درست کنيد تا حالت موها هماهنگ شود.