images.jpg783
بهتر است برای ازدواج کردن این ملاک های مهم را در نظربگیرید تا در آینده با مشکل با همسرتان برخورد نکنید.

دکتر زهرا عبدی روان شناس در خصوص تغییر نگرش جوانان به ازدواج و تغییر ملاک‌های مشخص آنها گفت: امروزه ملاک بسیاری از جوانان برای ازدواج به سمت زیبایی ظاهری و مادی گرایی پیش رفته است و متاسفانه ملاک‌های اصلی و قدیمی که همان اصالت خانوادگی و معنو‌یات است اهمیت و ارزش واقعی خود را از دست داده است.
وی پیرامون افزایش و بالا رفتن آمار طلاق اظهار داشت: این بالا رفتن آمار طلاق باعث نگرانی است چرا که تعدادی از این طلاق ها ریشه در ملاک افراد در موضوع مادیات و زیبایی طرف مقابل دارد.
این عضو بسیج جامعه پزشکی توجه زیاد به زیبایی فرد به عنوان یک عامل اصلی برای انتخاب شریک زندگی و تاکید بر غلط بودن این باور افزود: توجه به زیبایی فرد رفتار غلطی نیست اما بهتر است ملاک های دیگر در اولویت انتخاب افراد قرار بگیرند.
عبدی با بیان اینکه ملاک‌های خوب باید بیشتر مورد توجه افراد جهت انتخاب شریک زندگی مورد توجه قرار بگیرند، تصریح کرد: داشتن اخلاق خوب توجه به معنو‌یات، داشتن اصالت خانوادگی، داشتن زیبایی متناسب و یک شغل خوب از ملاک‌های مناسب و خوب جهت انتخاب یک فرد برای زندگی است.
وی عنوان کرد: اغلب افرادی که در ابتدا و شروع زندگی ثروت و زیبایی فرد را ملاک انتخاب خود قرار داده‌اند پشیمان شده و این بیان‌گر آن است که این افراد احساسات خود را بر عقل ترجیح داده‌اند.
عبدی پیرامون نقش مشاور خانواده در این زمینه خاطر نشان کرد: باید قبل از ازدواج حتما به یک مشاور مراجعه شود.
باشگاه خبرنگاران جوان