images.jpg7896

مطالعه کردن چه فواید و خواصی برای  بدن انسان می تواند داشته باشد و روی روحیات و خلقیات فردی چه میزان تاثیر می تواند بگذارد!

 مطالعه برای سلامتی خوب است؛ اثرات مفیدش را هم می‌توان در بهبود رابطه با دیگران، کاهش علایم افسردگی، کاهش خطر زوال عقل و در کل، بالا رفتن سلامتی و خوشبختی دید.

 یک گروه خیریه به نام «آژانس مطالعه» که کارش تشویق مردم برای مطالعه بیش تر است، بعد از پژوهش در 51 تحقیق و گزارش که در 10 سال گذشته تهیه شده بودند، به این نتیجه رسید که مطالعه غیر آکادمیک که فقط برای لذت بردن باشد،‌ رابطه والدین و بچه‌ها را بهبود می‌بخشد،‌ اعتماد به نفس را بالا می‌برد، اضطراب و استرس را پایین می‌آورد و هم چنین درک انسان از فرهنگ‌های دیگر را نیز افزایش می‌دهد.

اما خیلی از مردم، مطالعه برای لذت را در برنامه روزمره‌شان ندارند. برای نمونه، در بریتانیا اغلب کودکان هر روز کتاب نمی‌خوانند و تقریباً یک سوم بزرگسالان هم برای لذت بردن، سراغ کتاب نمی‌روند. هم چنین، درصد کودکانی که کتاب خواندن را دوست دارند، در انگلیس 26 درصد است که پایین تر از میانگین جهانی 28 درصد قرار می‌گیرد و 20 درصد کمتر از پرتغال است

 سایت «ایندپندنت»،