images.jpg15

احساس گرسنگی و ولع بیشتر حتی پس از غذا خوردن نشانه خوبی نیست ،این مشکل می تواند روز به روز به وزن شما اضافه کند!

 اگر می‌خواهید رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشید، یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید این است که مصرف انواع قندها و به‌خصوص نوع قند فرکتوز را خیلی کم‌تر کنید.
قند فرکتوز علاوه بر این‌که مضرات زیادی دارد، به‌طرز قابل توجهی هوس خوردن غذاهای پر کالری مثل انواع کیک‌ها،‌ شیرینی‌ها، برگرها و پیتزاها را در طول روز افزایش می‌دهد و همین باعث می‌شود که خیلی از افراد بعد از خوردن غذا، باز هم احساس کنند که گرسنه هستند.
به‌جای استفاده از نوشیدنی‌های شیرین یا انواع آب‌میوه‌ها، سعی کنید از آب استفاده کنید. اگر باز هم نیاز دارید که طعم و عطر خاصی را در آب احساس کنید، تکه‌ای پرتقال، لیموی تازه یا خیار درون آب بیاندازید. انتخاب آب همراه لیموی تازه، گزینه بهتری است.
به‌جای این‌که قند یا شکر درون چای و قهوه بریزید، سعی کنید این نوشیدنی‌ها را بدون قند بخورید. اگر حذف ناگهانی قند و شکر برای‌تان سخت است، می‌توانید به‌تدریج مصرف هفتگی‌تان را کاهش دهید تا این مقدار به صفر برسد.
به‌جای این‌که از انواع سس‌های سالاد استفاده کنید، سعی کنید که انواع خانگی آن‌ها را خودتان تهیه کنید. از این طریق حتی سدیم خیلی کم‌تری به بدن‌تان می‌رسد. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، تلاش کنید که مقدار سسی که مصرف می‌کنید را به حداقل برسانید.