55dabcfad1458

این خانم که دائما دچار در رفتگی مفاصل می شود دچار نوعی سندرم نادر به نام اهلر دانلس شده است !

 سارا ولز با یک مشکل عجیب و بسیار دردسرساز روبرو است: همه جای بدنش دایما در می‌رود.

خانم ولز به سندروم «اهلر دانلس» مبتلا است که در آن، بافت‌های بدن ضعیف و مفاصل سست می‌شوند. به همین دلیل، مدام مفصل‌های بدن او با انجام کارهای خیلی ساده در می‌روند و ناچار شده شغلش را که معلمی مدرسه پرستاری بوده، رها کند.

بیماری سارا ولز 2 سال پیش تشخیص داده شد و اکنون ممکن است در طول هفته 20 بار جاهای مختلف بدنش در برود. برای نمونه، بلند کردن کتری ممکن است باعث در رفتن مچ دستش شود.
اما نگرانی این خانم 38 ساله انگلیسی بیش از این‌ها است. 3 فرزند او، الفی 11، چارلی 8 و روبی 5 ساله، بدن‌های بسیار نرمی دارند و او از این می‌ترسد که آن‌ها نیز به همین سندروم مبتلا باشند.

خانم ولز می‌گوید: «… تا وقتی که یکی از مفاصلم در نرفته، مردم واقعاً قادر به دیدن مشکل من نیستند و باور نمی‌کنند که واقعی است. حتی پیش آمده که شب موقع راه رفتن با دوستانم، زانویم در رفته باشد… نمی‌توانم بچه‌هایم را بلند کنم چون ممکن است مچ دستم تحمل نداشته باشد. توی خانه کتری هم ندارم چون موقعی که پر آب باشد، باعث در رفتن مچ دستم می‌شود. بیش تر از نیم ساعت نمی‌توانم بنویسم، چون شستم در می‌رود… بیماری من روی طول عمرم اثر نمی‌گذارد ولی هر چه پیرتر می‌شوم، شرایطم بدتر می‌شود.»

سایت «دیلی میل»،