images.jpg89453

آیا مایلید هدف زندگی تان را تعیین کنید و برای رسیدن به آن راه وروش زندگی تان را تغییر دهید

 تک تک انسانهای کرۀ زمین راه و هدفی دارند که باید آن را بپیمایند و محقق کنند، حتی اگر خود به آن واقف نباشند. چه این هدف از طریق شغل، یا کار داوطلبانه، یا ایجاد تغییر اجتماعی، یا اصلاً هر چیز دیگری محقق شود، فرقی نمی کند، شما نیز هدفی عالی دارید و باید آن را پیدا کنید.

در زیر شش راه برای اینکه هدف و عشق خود را در زندگی بیابید، معرفی شده اند:

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرادید، چیزهایی که دوست دارید را فهرست کنید و کنار هم بچینید. مشخص کردن کارهایی که در زندگیتان حقیقتاً عاشق انجامشان هستید، بهترین راه برای یافتن مقصود و عشقتان در زندگی است. ممکن است در ابتدا متوجه منظور این کار نباشید، اما همۀ کارهایی شما از انجامشان لذت می برید، بخشی از مسیرتان در رسیدن به هدف است، در نتیجه قلم و کاغذی پیدا کنید و شروع به نوشتن کنید. با درست کردن یک لیست علاقمندی ها، به تصویر روشنی از همۀ چیزهایی که عاشقشان هستید، از جمله غذاها، تجربیات، مسافرت و کارهایی که از انجامشان لذت می برید، خواهید رسید. وقتی که این لیست را تکمیل کردید، نگاهی از بالا به آن بیاندازید و ببینید که چطور این این تکه های فوق العاده را می توان کنار هم گذاشت تا به آنچه که در دنیا باید انجام دهید برسید. کلید موفقیت، شفافیت و صداقت است و اینکه به به تخیلتان اجازۀ فوران دهید.

کارهایی را که انجامشان برایتان آسان است را مشخص کنید. اغلب اوقات عشق و هدف ما درست پیش روی ماست، اما آنقد برایمان طبیعی است که راجع بهش فکر نمی کنیم. کاری را که به راحتی در زندگی روزمره انجام می دهید، احتمال دارد که به شکلی با مقصودتان در زندگی مرتبط باشد. از کنار چیزهای که انجامشان برای شما آسان است به سادگی عبور نکنید، چرا که مطمئن باشید اینکه انجامشان برای شما آسان است، به این معنی نیست که دیگران هم به آسانی قادر به انجام همان کار هستند. با شناخت چیزی که برای شما طبیعی است، می توانید با استفاده از آن نقاط قوت رو به جلو حرکت کرده و به طرقی که هرگر فکرش را نمی کردید به دیگران کمک کنید.

به گذشته تان نگاه کنید. خیلی وقتها مشقتهایی که در طول زندگی موفق به پشت سر گذاشتنشان شده ایم، بخشی از هدف ما را تشکیل خواهند داد. با نگاه کردن به گذشته و شرایطی که با موفقیت از آن عبور کرده اید، می توانید به دیدگاهی برسید که بسیاری از مردم جهان از آن بی بهره اند. شما سپس می توانید از آن تجربیات استفاده کنید و به دیگرانی که در حال گام گذاشتن در مسیری مشابه هستند کمک کنید و تاثیری بزرگ بر جهان داشته باشید. به کدام بخش از داستان زندگیتان احساس اشتیاق دارید؟ این معمولاً می تواند نشانه ای از این باشد که هدف بزرگترتان در زندگی چیست.

همچون یک کودک بازی کنید. ما آدمهای بزرگسال معمولاً رهایی و لذتی را در کودکی احساس می کردیم را از یاد می بریم. وقتی که خردسالتر بودید، تخیلی وحشی داشتید و از همۀ احتمالات راجع به اینکه به کجا خواهید رسید و چه کار خواهید شد، با آغوش باز استقبال می کردید. رویاهایتان راجع به هر چه بود، از آتش نشان رقاص تا معلمی که جهان را نجات می دهد، در واقعیت آنها شک نمی کردید. فقط اجازه می داد که تخیل و قلبتان راهنمایتان باشد. وقت آن رسیده که فتیلۀ خلاقیتتان را بالا بکشید و با تلنگر زدن به کودک درونتان، دوباره در رویا غرق شوید. کمی از کلۀتان بیرون بیایید و به قلبتان برسید و به سراغ دلخوشی های بچگی بروید. چرا که معمولاً آنجاست که ایده های فوق العاده و نهایتاً هدفتان در زندگی به سراغتان می آید.

هر کاری که خوشحالتان می کند را انجام دهید. بافتن شوق و عشقتان در زندگی مستقیماً با انجام کارهایی که خوشحالتان می کند و روحتان را به وجد می آورد در ارتباط است. اگر آواز خواندن، نوشتن، یا چیز ساختن خوشحالتان می کند، در انجامش تردید نکنید. اگر عاشق تدریس، دویدن، یا مجری گری هستید، لطفاً همه را انجام دهید. چه کسی گفته که هدف زندگی تنها باید یکی باشد؟ بشر بنا بر طبیعتش می تواند چندین علاقه مندی داشته باشد و این که خود را ملزم به انتخاب یکیشان کنید، به معنی نادیده گرفتن آزادیتان است. شما بناست زندگی و هر آنچه که در چنته دارد را تجربه کنید، در نتیجه خود را تنها محدود به یک چیز نکنید. کارهای بسیار را امتحان کنید و کاری که خوشحالتان می کند را انجام دهید. اینجاست که مسیرتان برای رسیدن به مقصد حقیقی، انتظارتان را می کشد.

از دیگران کمک بخواهید. اگر هنوز احساس می کنید که در یافتن هدف و عشقتان در زندگی گیر کرده اید، احتمالاً وقت آن رسیده تا از دیگران کمک بخواهید. شما به عنوان بدترین منتقد خود، احتمالاً در دیدن جنبه های حقیقتاً درخشان خود با دشواری مواجه خواهید شد. دوستان، اعضای خانواده و افراد کاربلد (همچون مشاوران) از منظری شما را می بینند که خودتان نمی توانید و می توانند شما را دیدن چیزهایی در خودتان هدایت کنند که نه تنها شما را در یافتن عشقتان در زندگی هدایت می کند، بلکه می تواند که کاری که باید در زندگی به آن بپردازید را به شما بنمایاند.

عشق و هدف همراه هم هستند، بنابراین وقتی در یافتن هدفتان به مشکل برمی خورید به سراغ چیزی بروید که به شما لذت می دهد و در کوتاه زمانی می توانید زندگیتان را دستخوش تغییر کرده و آنطور که دوست دارید زندگی کنید.

منبع: Huffington Post