770

 

هیچوقت برای شروع یک زندگی موفق دیر نیست, من در اینجا 20 نگرشی را که کمک می کند به موفقیت های بزرگ دست یابید را لیست کردم. یک لحظه وقت بگذارید و نگاهی به این لیست بکنید, با این نگرش ها شما در مسیر صحیحی در زندگی تان قرار می گیرید.

1. اعمال تان نتیجه افکارتان است.

دیل کارنگی زمانی گفت, “آن چیزی که باعث می شود شاد و یا غمگین باشید, به داشته هایتان یا اینکه چه کسی هستید یا اینکه کجا می خواهید بروید یا چه کاری می خواهید انجام بدهید مربوط نمی شود. بلکه به طرز تفکرتان در آن مورد بستگی دارد.” اگر سخت تلاش کنید, بعید است که به حق طبیعی تان نرسید, و انتظار موفقیت های بزرگ را بدون تلاش کردن نداشته باشید. مسیر سالمی را به سمت موفقیت تجسم کنید و اعمالی را دنبال کنید که شما را در راستای پنداره تان قرار می دهد.

2. کارهایی را انجام بدهید که دوست دارید و برایتان اهمیت دارد.

اگر بدنبال کارهایی که دوست دارید بروید, معنی و مفهوم را در زندگی تان پیدا می کنید. در حالیکه بسیاری از مردم به مدل های موفقیت تعریف شده توسط هم سن و سالهای خودشان, بزرگترها و یا حتی خانواده شان مراجعه می کنند, بسیار مهم است که تصمیم بگیرید مدل موفقیت تان چه شکلی دارد. در بیشتر موارد, کشف چیزهایی که “به شما معنی می دهد” بسیار مهمتر از انجام دادن کارهایی است که جامعه بعنوان موفقیت تعریف کرده است.

3. تمرکز برای رسیدن به موفقیت های بزرگ حیاتی است.

در دنیای تبلیغات، فرصت های امیدوار کننده، و برنامه های اعتیاد آور، حواس پرتی تنها یک کلیک با شما فاصله دارد. قطع ارتباط از این مرکز و اتصال مجدد به اهدافتان برای رسیدن به نتایج بهتر حیاتی است. هر روز صبح دقایقی را برای تجسم اهدافتان صرف کنید, با اینکار ایجاد یک مسیر عملی برای دستیابی به چیزهایی که باعث می شود از این حواس پرتی ها دور شوید بسیار آسانتر می شود. به گفته زیگ زیگلار, “فقدان جهت, نه کمبود وقت, مشکل ساز است. همۀ ما 24 ساعت در روز وقت داریم.” تمرکز کنید.

4. موفقیت بسیار شبیه به تلاش سخت بنظر می رسد.

بودن در جای مناسب و در زمان مناسب, همیشه یک تصادف نیست; اگر سخت تلاش کنید, شانس بیشتری دارید که در نهایت در مکان مناسب قرار بگیرید.” این گفته یک قضیه اثبات شده برای همه انسان های موفق است, حتما باید دلیلی داشته باشد که موفق ترین افراد جهان اینرا قبول دارند, درست است؟ Seneca زمانی نوشت, “شانس زمانی اتفاق می افتد که آمادگی, فرصت را ملاقات می کند.” حتی اخیرا, اشتون کاچر بازیگر گفت:, “فرصت بسیار شبیه به تلاش سخت است.”

5. “روابط مسئله بسیار مهمی است.”

جان مکسول, نویسنده کتابهای پرفروش, اخیرا کتابی بنام Everyone Communicates, Few Connect نوشته است. کتاب او توضیح می دهد که موفق ترین مردم جهان, در ارتباط برقرار کردن عالی عمل می کنند: افرادی که نه تنها پیامشان را انتقال می دهند, بلکه ارتباط موثری هم برقرار می کنند. مکسول پیشنهاد می دهد که, راز ارتباط برقرار کردن, ایجاد علاقه قابل اعتماد در دیگران است, برای دیگران الهام بخش باشید. این کتاب نقشه راه برای روابط موفق است.

6. همیشه روزهای بد در زندگی وجود دارند. بر آنها غلبه کنید.

حتی بزرگترین افراد موفق هم روزهای بد در زندگی شان دارند, فقط افراد موفق هستند که در این شرایط یک قدم به عقب برمی دارند. اگر روزگارتان خوب نیست, خودتان را از این موقعیت نجات بدهید, بنشینید و توقف کنید, و با آرامش کامل تعیین کنید چه چیزی به شما این قدرت را می دهد که بر شرایط پیش رویتان غلبه کنید. اینکار به شما فرصتی می دهد تا در متن مبارزه قرار بگیرید, و به شما اجازه می دهد حتی در بدترین شرایط هم به سمت جلو حرکت کنید و بر آن غلبه کنید.

7. تقلید از بزرگان اگر عاقلانه انجام شود می تواند نتایج بزرگی بهمراه داشته باشد.

کپی کردن تنها روش تقلید کردن نیست. اگر با دقت افراد موفق را زیر نظر بگیرید, می توانید اطلاعات ارزشمندی در این زمینه جمع آوری کنید و بر اساس آن زندگی تان را بسازید. بمدت یک هفته افرادی را که ستایش شان می کنید دنبال کنید. فقط در مورد بهترین کارهای افراد موفق که واقعا لازم بنظر می رسد, تقلید کنید, و با اینکار نقطۀ قوتی در موفقیت هایتان ایجاد کنید. کپی برداری نکنید, اما زندگی شان را پیگیری کنید و راه حل هایتان را عاقلانه انتخاب کنید و تصمیم گیری های هدفمندی داشته باشید که نتایج بمراتب بزگتری از قبل دارند.

8. دیگران از شما چه درکی دارند؟

آیا با اعتماد بنفس قدم بر می دارید؟ آیا انعکاسی مثبت از خودتان دارید و هاله ای از موفقیت اطرافتان وجود دارد؟ اگر دیگران شما را به چشم انسانی منفی و ناموفق می شناسند, چیزهایی را که به وجه شخصی تان صدمه می زنند شناسایی کنید. و هر چه سریعتر راهکاری برای رهایی از آنها داشته باشید.

9. کمک به موفقیت های دیگران منجر به موفقیت های بزرگی در زندگی تان می شود.

Veronica Roth, نویسنده Divergent, زمانی گفت که قدرت و نیرویی در از خود گذشتگی وجود دارد. در زندگی خودم, من از بخشیدن به دیگران چیزی بجز نکات مثبت آن ندیدم, در صورت نیاز با آنها ارتباط برقرار کنید, اطلاعاتتان را به اشتراک بگذارید, و به کسانی که تمایل به کمک دارند کمک کنید. بر طبق تجربه من, هیچ نکته بدی در مورد کمک به کسانی که نیازمند کمک هستند وجود ندارد و حسن نیت شماست که می تواند این چرخه را کامل کند!

10. موفقیت در اندازه های کوچک هم موفقیت است.

داشتن این طرز فکر برای رسیدن به موفقیت های بزرگ حیاتی است و کاملا مربوط به خودآگاهی ما می شود. سعی کنید خودآگاهی تان را بالا ببرید و موفقیت های کوچک در زندگی روزمره تان را هم لمس کنید. موفقیت بزرگ عادتی است که بوسیله موفقیت های کوچک در زندگی تان ساخته می شود.

11. اگر خودتان را دوست ندارید, موفق نمی شوید.

اجازه ندهید که ترس و شک شما را عقب نگه دارد. هنوز “دیر,” نشده است, و شما می توانید آنرا انجام بدهید. Marianne Williamson در بهترین حالت اینرا توصیف کرده است:

“بزرگترین ترس ما از این نیست که شایسته نیستیم. بزرگترین ترس ما از این است که فراتر از اندازه قدرتمند هستیم. نور است, و نه تاریکی که بیشتر باعث ترسمان می شود. از خودمان می پرسیم, ‘من باید چه چیزی باشم, متمایز, نابغه, با استعداد, افسانه؟’ در واقع باید اینرا بپرسید, که شما چه چیزی نیستید؟ شما اشرف مخلوقات هستید. وقتی خودتان را دست کم می گیرید هیچ خدمتی به این دنیا نمی کنید. هیچ نقطه مثبتی در مورد کوچک شمردن خودتان وجود ندارد و افراد پیرامونتان با در کنار شما بودن احساس ناامنی می کنند. ما متولد شده ایم تا جلوه ای از قدرت خداوند باشیم که در درون ماست. این نیرویی است که در همه ما وجود دارد; و باید اجازه بدهیم تا تجلی بیابد, همانطور که از ترس هایمان رها می شویم, حضورمان بصورت خودکار پر رنگ تر می شود”

12. برای پول کار نکنید.

مورد شماره 2 را مجددا نگاه بکنید, شما دارید بدلایل مختلفی کار می کنید, و پول هم می تواند یکی از این دلایل باشد, پول همه چیز نیست. پیدا کردن هدف در کارتان فراتر از نگرانی های مالی است,با این نگرش موفقیت های بیشتری را نسبت بزمانی که تمام تمرکزتان بروی پول است, بدست می آورید.

13. گوش بدهید.

بعضی اوقات چون گوش نمی دهیم فرصت هایمان را برای موفقیت از دست می دهیم. سعی کنید بجای اینکه بیشتر صحبت کنید گوش بدهید.

14. این واقعیت را در خودتان ایجاد کنید که باندازه کافی دارید.

یادگیری هنر قناعت می تواند سطح استرستان را کاهش بدهد; سطح استرس کمتر به عملکرد بهتر ذهن کمک می کند; وقتی درست فکر کنید احتمال اینکه موفق تر بشوید بسیار بیشتر می شود. اگر این واقعیت را قبول کنید که به حد کافی دارید و هنر قناعت کردن را یاد بگیرید, در جایگاه بهتری در زندگی قرار می گیرید و همه از شما پیروی خواهند کرد.

15. موفقیت سفری مداوم است

Arthur Ash زمانی گفت, “موفقیت خود سفر است, نه رسیدن به مقصد. انجام دادن اینکار اغلب از خود نتیجه مهم تر است.” اگر به زندگی تان بعنوان یک سفر ماجراجویانه نگاه کنید موفقیت های بزرگ خودشان می آیند: زندگی تجربه ای پر از موفقیت و شکست است. در حالی که مهم است بروی خود اهداف تان تمرکز کنید، لحظه ای را به قدردانی از خودتان برای مبارزه روزمره اختصاص بدهید، زیرا این بخشی از یک سفر مداوم است. اگر خودتان را با این امر تطبیق بدهید, بهتر بکنید, و بدانید که موفقیت تنها یک سفر است, زندگی تان خوب خواهد شد.

16. مطالعه کردن موفقیت است.

دکتر Seuss در کتابش I Can Read With My Eyes Shut, آورده است که, “هر چه بیشتر مطالعه بکنید, چیزهای بیشتری خواهید آموخت. هر چه چیزهای بیشتری بیاموزید, گستره افکارتان هم بیشتر خواهد شد.” بیشتر مردم می گویند که “زمان کافی برای مطالعه ندارند”, اما ما باید برای چیزهایی که در زندگی برایمان مهم هستند زمان ایجاد کنیم. 30 دقیقه زودتر بلند شوید و مطالعه کنید, برای اینکه دانش واقعا قدرت است.

17. اگر توانایی خریدنش را ندارید, خوب آنرا نخرید.

یکی از بدترین راهها برای رسیدن به موفقیت که از طریق آن یقینا می توانید خودتان را در موقعیت بد قرار بدهید این است که خودتان را زیر بار بدهی ببرید. بدانید که در جامعه سرمایه داری محیط اطرافتان طوری تهیه شده است که شما را ترغیب کند که بیشتر بخرید. به این عبارت ساده بها بدهید: اگر توانایی خریدنش را ندارید, خوب آنرا نخرید. شک نکنید که “اگر آنرا نخرید” به نوعی “پس انداز” کرده اید.

18. ما موجودات عادت گرایی هستیم. به عادت های خوبتان پاداش بدهید, و عادت های بدتان را مورد بازبینی قرار بدهید.

رشد و موفقیت شخصی می تواند یک بازی روانی باشد. داشتن نقاط مثبت حتی برای کوچکترین موفقیت ها هم لازم است. از سوی دیگر, جرات داشته باشید و عادت های بدتان را بررسی کنید; روشن کنید که چرا این عادت ها وجود دارند. هیچ چیزی بیشتر از ترک عادت های بد نمی تواند شما را در زندگی موفق کند. “برای اینکه عادت های بدتان را ترک کنید باید با آنها مبارزه کنید. به عادت فرصتی برای تکرار ندهید.”

19. تنظیم اهداف واقع بینانه بسیار مهم است.

واقع بینانه نگه داشتن اهدافتان, گامی بسیار مهم برای دستیابی به آنهاست. از خودتان بپرسید, “آیا این کاری است که من می توانم از پسش برآیم؟” توانمندی های خودتان را دست کم نگیرید, اما در مورد توانمندی های تان عاقلانه تصمیم بگیرید و خودتان را برای موفقیت تنظیم کنید. خواه ناخواه, شکست اتفاق می افتد, اما اگر اهداف واقع بینانه داشته باشید موفق خواهید شد. همانطور که عادت موفقیت در شما شکل می گیرد, اهدافتان را توسعه بدهید و خودتان را به چالش بکشید.

20. اگر مدام شکست می خورید, خودتان را با افراد موفق احاطه کنید.

موفقیت زمان می برد. زمانتان را فقط برای تعقیب اهدافتان خرج کنید و دوروبرتان را با افرادی احاطه کنید که الان در زندگی شان موفق هستند; نگران نباشید, شما هم چیزهای با ارزشی برای دادن به اینگونه افراد دارید: زمان, انرژی, و روحیه مثبت. اگر با انرژی مثبت قدم بگذارید و تمایل داشته باشید خودتان را ارزشمند جلوه بدهید, افراد موفق معمولا تمایل برای به اشتراک گذاشتن دانش شان و آشنا کردن افراد مناسب دیگر با شما را دارند. این بسیار ارزشمند است. خودتان را از خانه رها کنید، با افراد موفق خودتان را احاطه کنید، و به خودتان اجازه بدهید تا از دیگران چیزی یاد بگیرید.

منبع- جنی