201

اکثر مردم می دانند که مصرف بیش از اندازه ی گوشت قرمز در بلند مدت، برای سلامت قلب مضر است.کارشناسان زیادی می گویند گوشت بز فواید تغذیه ای فراوانی دارد.

گوشت بز نسبت به سایر گوشت های دیگر کالری، چربی کلی، اسیدهای چرب اشباع و کلسترول کمتری دارد و در مقایسه با مرغ، گوشت بره و بیف حاوی مقدار زیادی آهن است. همچنین پتاسیم بالا و سدیم کمی داشته و ارزش غذایی آن بالاتر است.

از جمله فواید این گوشت:

-وقتی صحبت از چربی به میان می آید، گوشت بز نسبت به سایر گوشت ها چربی کمتری دارد. همچنین کالری کم آن به معنی یک غذای ایده آل برای کسانی است که سعی می کنند رژیم غذایی خاصی را دنبال کنند.-در حالی که گوشت قرمز حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع شده بوده و سطح کلسترول را بالا برده و منجر به ابتلا بیماری های قلبی می شود، گوشت بز حاوی اسیدهای چرب اشباع شده کمی بوده و صدمه ای به سلامت قلب وارد نمی کند. سطح پایین این چربی ها در گوشت بز باعث بهبود سطح کلسترول خون شده و التهاب را کاهش می دهد.-بیشتر اعضای خانواده با بالا رفتن سطح کلسترول روبرو هستند، پس مهم است که مراقب رژیم غذاییتان باشید. گوشت بز کلسترول کمی داشته و از این رو می توانید به طور منظم از آن استفاده کنید.-گوشت بز در مقایسه با گوشت مرغ حاوی مقدار زیادی آهن است. آهن ماده غذایی مهمی به خصوص برای زنان بوده که کمبود آن باعث کم خونی می شود.-این گوشت همچنین سرشار از پروتئین (یک ماده غذایی مهم دیگر) است که بدن به صورت روزانه به آن نیاز دارد.-گوشت بز حاوی ویتامین B بوده و باعث چربی سوزی بیشتری می شود در نتیجه این گوشت برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند عالیست.-همچنین ویتامین B12 آن برای سلامتی پوست مفید است.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.