کالری ها و چربی های اضافی می توانند از جمله آزار دهنده ترین عوامل در ظاهر شما باشند که تاثیرات مخرب بسیاری را نیز بر سلامت روان شما خواهند داشت. روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد که در ادامه مطلب شما را با 9 کلید طلایی برای سوزاندن کالری های اضافی آشنا خواهیم کرد؛ با دکتر سلام همراه باشید.

فهرست غذاهای چربی سوز هر روز منتشر می شود اما نکته جالب فهرست زیر این است که این غذاها علاوه بر خوشمزه بودن خواص فوق العاده ای در سوزاندن کالری دارند. این غذاها را در فهرست روزانه خود قرار دهید تا با سوزاندن کالری های اضافی ،سلامت خود را بهبود ببخشید.

 

پیشنهاد طلایی 1:

گریپ فروت روند متابولیسم (سوخت و ساز) را در بدن شما سرعت می بخشد و کالری زیادی در بدن شما می سوزاند.با خوردن این میوه شما زودتر سیر می شوید در حالیکه کالری کمی هم دریافت می کنید.فیبر موجود به ثبات میزان قند خون شما کمک می کند. گریپ فروت را در سالاد و نوشیدنی های خود استفاده کنید.

 

پیشنهاد طلایی 2:

کرفس راز ساده ای دارد:کرفس کم کالری است و به سوزاندن کالری هم کمک می کند.کرفس به دلیل آب فراوانی که دارد می تواند در رژیم های غذایی شما نقش مفیدی را ایفا کند.

 

پیشنهاد طلایی 3:

غلات کامل نسبت به غلات تصفیه شده سالم تر هستند.این غلات چون دیرتر هضم می شوند شما را تا مدت زمان بیشتری سیر نگه می دارند و سرشار از ویتامین ها ،کربوهیدراتها و البته چربی بسیار کمی هستند.

 

پیشنهاد طلایی4:

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان با بالا بردن سوخت و ساز بدن به شما کمک می کند وزن کم کنید.

 

پیشنهاد طلایی 5:

امگا3 تنظیم کننده سرعت سوخت و ساز در بدن شما است که از طریق خوردن ماهی یا مکمل های امگا3 می توانید آن را تامین کنید.

پیشنهاد طلایی 6:

کافئین موجود در قهوه میزان ضربان قلب را بالا می برد که این سبب می شود خون اکسیژن بیشتری بگیرد و در نتیجه کالری بیشتری می سوزد.
البته دقت داشته باشید که این خاصیت با اضافه کردن شکر یا کرم به قهوه از بین می رود.

 

پیشنهاد طلایی 7:

آووکادو با داشتن چربی های اشباع نشده ،سرعت سوزاندن کالری را افزایش می دهد.

 

پیشنهاد طلایی 8:

غذاهای تند که خود کالری کمی دارند به سوزاند ن کالری در بدن شما کمک می کنند.

 

پیشنهاد طلایی 9:

تخم شربتی حاوی پروتئین،فیبر و امگا3 سرعت سوخت و ساز را افزایش در حالیکه اشتهای شما را کاهش می دهد.

منبع: توریسم آنلاین