a-successful-marriage-requires-falling-in-love-many-times-always-with-the-same-person-19

ملزومات مهم برای رسیدن به یک ازدواج موفق و ادامه آن را در این مطلب برایتان آورده ایم.

 داشتن ازدواج موفق آرزوی هر دختر و پسری است که پای سفره عقد می‌نشینند. اما همه آنها به این آرزو نمی‌رسند، اگر می‌خواهید ازدواج موفقی داشته باشید باید قبل و بعد از ازدواج مطالبی را بدانید.این مقاله را بخوانید و راهکارهای پیشنهادی را بکار ببرید.

پیشنهاد‌هایی برای ازدواج موفق
١- فرصتی را برای شناخت روحیات یکدیگر پیش از ازدواج فراهم کنید. این فرصت باید هم به لحاظ کمیت و هم به لحاظ کیفیت دارای شرایط بهینه باشد. در این زمان از مسائل مهم صحبت کنید و مسائل پیش‌پا افتاده را به بعد از ازدواج موکول کنید. مدت‌زمان این دوران نیز نباید بسیار کم و عجولانه یا بسیار طولانی باشد. هریک از این سبک‌ها می‌تواند مضرات خاص خود را داشته باشد. طبق نظر محققان دوران نامزدی نبایدخیلی طولانی یا کوتاه باشد.
٢- در سنین مناسب ازدواج کنید تا از بلوغ عاطفی لازم برخوردار باشید.
آموزش قبل از ازدواج یا مشاوره می‌تواند در این موضوع به شما کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد زوج‌هایی که این عمل را انجام داده‌اند رضایت‌خاطر بیشتری از ازدواجشان دارند و نسبت به همسرشان تعهدات بیشتری دارند.
پیشنهاد‌هایی برای ازدواج موفق «پس از ازدواج»:
١- شما می‌توانید بحث کنید، اما اجازه ندهید که به جنگ تبدیل شود.
بحث کردن قسمت طبیعی یک رابطه است و از طلاق پیشگیری می‌کند. محققان می‌گویند با دیدن نحوه بحث کردن یک زوج و عکس‌العمل‌های منفی و مثبت آنها، می‌توان طلاق را پیش‌بینی کرد. مواردی که هنگام بحث‌کردن باید از آنها اجتناب کرد: انتقاد، تحقیر، حالت دفاعی و کارشکنی است. بیاموزید که هنگام مباحثه‌های داغ برای ایجاد لحن مناسب از شوخ طبعی و واژه‌های محبت‌آمیز استفاده کنید.
٢- زمانتان را با هم پر کنید.
هر دوی شما نیاز دارید که منافع فردیتان را داشته باشید، اما اگر هرکدام زندگی خود را تفکیک کنید و به بهانه استقلال محرمانه‌های خود را تقلیل دهید به طلاق عاطفی نزدیک می‌شوید. بیاموزید که با یکدیگر مرتبط باشید، با داشتن فعالیت‌ها و سرگرمی‌های مشترک از کنار هم بودن لذت ببرید.
٣- در کارهای روزانه شریک هم باشید.
۴- مؤدب بودن با یکدیگر را تمرین کنید.

در بعضی موارد ما با یکدیگر بدون کمترین احترام رفتار می‌کنیم بدون این‌که بدانیم چقدر این رفتار می‌تواند خطرساز باشد، حتی بعضی‌اوقات با اطرافیان هم همین‌گونه رفتار می‌کنیم. از خودمان بپرسیم آیا این رفتاری که با همسر، دوستان، آشنایان، همکاران و حتی غریبه‌ها دارم، می‌پسندم که با من داشته باشند؟
با یکدیگر به گونه‌ای احترام‌آمیز صحبت کنید، تعارفات و لطفا و متشکرم را بیشتر از کلمات آزاردهنده بکار ببرید.
۵- بعد از ازدواج هیچ چیز تغییر نمی‌کند. 
اگر شما فکر می‌کنید که بعد از انگشتر دست کردن همه چیز آنطور خواهد شد که شما می‌خواهید، سخت در اشتباه هستید. شما نمی‌توانید کسی را تغییر دهید، پس کسی را انتخاب کنید که آن چیزی را بخواهد که شما می‌خواهید.

منبع: روزنامه شهروند