483a6a5d-26e5-458e-8634-65e20b479cc7

آیا می توان روی گوجه فرنگی و تاثیرات مفید آن برای سلامتی حساب باز کرد؟

 همیشه شنیده ایم که خوردن هر روزه یک سیب ما را از پزشکان بی نیاز می کند. اما این خاصیت شگفت انگیز تنها مختص همین میوه دل انگیز است؟ آیا خوراکی دیگری سراغ دارید که چنین تأثیر شگفت انگیزی داشته باشد؟

 شاید تعجب کنید اما گوجه فرنگی در کنار سیب تنها یکه تازان این زمینه هستند. در واقع به همان میزان که سیب می تواند بیماری های مختلف را از ما دور نگه دارد، گوجه فرنگی نیز می تواند سلامت ما را تضمین کند. یکی از شگفت انگیزترین خاصیت های این دو خوراکی خوش رنگ و خوش طعم در حفظ قوای ماهیچه ها و عضلات است. از آنجایی که سبک زندگی امروز ما، کم تحرکی و تغذیه نادرست بیش از هر چیزی بر سلامت فیزیکی ما اثر منفی می گذارد و موجب ضعیف شدن عضلات ماهیچه ای و اندام هایی مانند دست و پا می شود رعایت نکاتی که مانع بروز این مشکل شایع شود اهمیت به سزایی دارد.

بنا بر یافته های آخرین مطالعات انجام شده، ترکیبات موجود در سیب و گوجه فرنگی تا 10 موجب افزایش توده های عضلانی می شود و قدرت آنها را نیز تا 30 درصد افزایش می دهد. نکته جالب توجه اینجاست که این دو خوراکی می توانند توانایی و قابلیت عضلات یک فرد سالخورده را به او بازگردانند. به علاوه، ترکیبات سیب و گوجه فرنگی به طرز عجیبی ژن های تضعیف کننده عضلات را غیرفعال می کنند، ژن هایی که با مانع از رسیدن پروتئین های لازم برای حفظ قوا، توده و عملکرد عضلات به آنها می شود. بنابراین، اگر می خواهید از ابتلا به انواع بیماری های خطرناک به ویژه سرطان جلوگیری کنید و عضلاتی همیشه قوی داشته باشید مصرف گوجه و سیب را فراموش نکنید.

منبع scienceworldreport

انتهای پیام